https://reporter.zp.ua

Відьма (фільм, 2015)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Синопсис

Відьма (англ. The Witch) – американський фільм жахів 2015 року, знятий режисером-дебютантом Робертом Еґґерсом. Сюжет розгортається в 1630-х роках у Новій Англії і розповідає про пуританську сім'ю, яка опиняється в полоні зла після переїзду на ферму на краю лісу.

Актори і ролі

 • Аня Тейлор-Джой – Томасін
 • Ральф Айнесон – Вільям
 • Кейт Дікі – Кетрін
 • Харві Скраймсшоу – Келеб
 • Еллі Грейс Портман – Мерсі
 • Люк Девіс – Джонас
 • Емілі Коксон – Фекер

Створення

Еґґерс провів ретельне дослідження пуританського життя 17 століття, щоб максимально точно відтворити історичну обстановку фільму. Він звертався до різних першоджерел, включаючи щоденники та записи про випадки чаклунства. Візуальний стиль фільму був натхненний голландським живописом 17-го століття і характеризується похмурою реалістичністю.

Теми

Відьма досліджує ряд тем, включаючи релігійний фанатизм, жахи батьківства, параною та силу віри. Фільм кидає виклик традиційним уявленням про пуритан як про людей, що просто дотримуються релігійних приписів. Натомість він показує їх як глибоко забобонних і схильних до масової істерії.

Критика

Відьма отримала широке визнання критиків, які високо оцінили режисуру Еґґерса, акторську гру та похмуру і тривожну атмосферу. Фільм був номінований на кілька нагород, включаючи премію "Оскар" за найкращий саундтрек.

Вплив

Відьма справила значний вплив на жанр фільмів жахів. Його повільний, навмисний темп і реалістичний підхід надихнули інших режисерів на створення більш психологічних і атмосферних фільмів жахів. Фільм також привернув увагу до маловідомого жанру фольклорного жаху, що привів до відродження інтересу до цього жанру.

Нагороди

 • Премія за режисуру в категорії "Драматичний фільм" на кінофестивалі "Санденс" 2015
 • Премія "Independent Spirit" за найкращу режисуру
 • Номінація на премію "Оскар" за найкращий саундтрек

Комерційний успіх

при бюджеті в 4 мільйони доларів, фільм заробив у прокаті 40 мільйонів доларів, що зробило його одним із найуспішніших фільмів жахів 2016 року.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Чому Відьма стала таким популярним фільмом?

 • Похмура і тривожна атмосфера: Реалістичний візуальний стиль і навмисний темп фільму створюють відчуття неминучого жаху, яке тримає глядача в напрузі протягом всього фільму.
 • Своєрідний фольклорний жах: Фільм черпає натхнення з європейських народних казок і переказів про чаклунство, пропонуючи свіжий і оригінальний погляд на жанр фільмів жахів.
 • Видатні акторські роботи: Аня Тейлор-Джой, Ральф Айнесон та інші актори демонструють видатні акторські роботи, які переконливо передають душевні страждання та жах персонажів.
 • Сильні теми: Фільм досліджує глибинні теми, такі як релігійний фанатизм, параноя і природа зла, що робить його як страшним, так і спонукає до роздумів.
 • Режисерський дебют Роберта Еґґерса: Відьма стала вражаючим режисерським дебютом для Роберта Еґґерса, який продовжив знімати високо оцінені фільми "Маяк" і "Варяг".

Часто задавані запитання

1. Фільм "Відьма" заснований на реальних подіях?

Так, фільм заснований на реальних записах про випадки чаклунства в Новій Англії 17 століття.

2. Які теми досліджує фільм "Відьма"?

Фільм досліджує релігійний фанатизм, жахи батьківства, параною, силу віри та природу зла.

3. Хто відіграє головну роль у фільмі "Відьма"?

Аня Тейлор-Джой грає головну роль Томасін.

4. Чи отримав фільм "Відьма" якісь нагороди?

Так, фільм отримав Премію за режисуру в категорії "Драматичний фільм" на кінофестивалі "Санденс" 2015.

5. Чому фільм "Відьма" вважається одним із найкращих фільмів жахів?

Фільм вважається одним із найкращих фільмів жахів завдяки своїй похмурій і тривожній атмосфері, своєрідному фольклорному жаху, видатним акторським роботам, сильним темам і режисурі Роберта Еґґерса.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".