Сукач Віталій Олексійович

Сукач Віталій Олексійович: Герой України

Ранні роки та військовий шлях

Віталій Сукач народився 25 червня 1996 року в місті Гребінка Полтавської області. З дитинства захоплювався військовою справою, брав участь у спортивних змаганнях та військово-патріотичних таборах. У 2014 році, з початком російсько-української війни, студент-першокурсник Мелітопольського державного педагогічного університету залишив навчання та пішов добровольцем до лав 55-ї артбригади, де обійняв посаду водія-механіка САУ 2С1 "Гвоздика".

Участь у російсько-українській війні

З липня 2014 року Віталій Сукач брав участь у бойових діях на сході України. Його підрозділ воював у найгарячіших точках: Дебальцеве, Авдіївка, Волноваха. Проявив виняткову хоробрість, мужність та професіоналізм, не раз рятував життя своїх товаришів та завдавав значних втрат противнику. У січні 2015 року був поранений у бою під Дебальцевим, але після одужання повернувся на передову.

У 2016 році Сукач закінчив курси офіцерського складу та отримав звання молодшого лейтенанта. У 2018 році його призначили командиром взводу самохідних артилерійських установок.

Російське вторгнення в Україну

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року взвод Сукача обороняв Київ на напрямку Вишневе-Ірпінь. Артилерійські батареї під його командуванням завдали суттєвої шкоди російським військам, зупинивши їх просування до столиці.

У квітні 2022 року Сукач отримав завдання відбити ворога від міста Ірпінь, що було захоплене росіянами. Він зі своїм взводом увійшов до міста і за підтримки інших українських підрозділів протягом двох діб вибивав російські війська з вулиць, знищуючи їх броньовану техніку та живу силу. За цю операцію Віталій Сукач був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

У травні 2022 року взвод Сукача брав участь у звільненні села Андріївка на Харківщині. У ході бою його батареї знищили п'ять одиниць російської бронетехніки, включаючи три танки Т-72, за що він був нагороджений орденом "За мужність" II ступеня.

Підвищення та нагороди

За видатні заслуги перед державою та особисту мужність та героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України №112/2024 від 24 лютого 2024 року Віталію Сукачу присвоєно звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка".

Висновки

Молодший лейтенант Віталій Сукач – видатний український військовий, який проявив незламну волю, хоробрість та самовідданість у боротьбі за свободу та незалежність України. Його мужність та подвиги надихають інших українських воїнів та наближають перемогу нашої країни.

Часті запитання:

  • Яка військова частина Віталія Сукача? – 55-та окрема артилерійська бригада
  • Які нагороди отримав Сукач за участь у російсько-українській війні? – Орден "За мужність" III ступеня, Орден "За мужність" II ступеня та звання Героя України
  • Де воював взвод Сукача на початку повномасштабного вторгнення? – Київський напрямок, Вишневе-Ірпінь
  • Яку роль зіграв Сукач у звільненні Ірпеня? – Командував взводом, який за підтримки інших підрозділів вибив російські війська з міста
  • Яку бронетехніку знищили батареї Сукача під час звільнення Андріївки? – Три танки Т-72 та дві БМП
Сподобалась стаття? Подякуйте на банку https://send.monobank.ua/jar/3b9d6hg6bd

▶️▶️▶️  Герб Йорданії

Залишити коментар

Опубліковано на 12 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Сантехнік Умань