https://reporter.zp.ua

Судак канадський

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Заголовочна частина

Suдак канадський (Sander canadensis, Stizostedion canadensis) — вид прісноводних риб родини окуневих, роду судак. Це велика, хижа риба, яка поширена в басейні річок Великих озер, в мережі річок Міссісіпі та в деяких водосховищах Європи.

Морфологічні характеристики

Судак канадський — велика риба, яка може досягати довжини до 100 см і ваги до 10 кг. Його тіло довгасте, веретеноподібне, з невеликою головою та великим ротом. Спинний плавець розділений на дві частини: передню колючу та задню м'яку. Хвостовий плавець виїмчастий.

Забарвлення судака канадського варіюється від оливково-зеленого до темно-сірого. Спинна частина тіла зазвичай темніша, а черево світліше. По тілу розкидані численні темні смуги і плями, які утворюють мереживний малюнок.

Ареал поширення

Судак канадський мешкає в басейні річок Великих озер, в мережі річок Міссісіпі та в деяких водосховищах Європи, куди він був завезений людиною. В Україні судак канадський поширений в річках Дніпро, Південний Буг, Сіверський Донець, Десна.

Раціон і харчова поведінка

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Судак канадський — хижа риба, яка живиться дрібнішою рибою, ракоподібними та дрібними водяними безхребетними. Він володіє гострим нюхом та відмінним зором, що дозволяє йому вистежувати свою здобич на великій відстані.

Нерест

Нерест судака канадського відбувається навесні, коли вода прогрівається до 7-10 °C. Самка вибирає підходяще місце для кладки ікри, зазвичай це гравійне або піщане дно біля берега. Ікра відкладається на дно великими порціями, і самець запліднює її. Самка може вимітати до 100 000 ікринок.

Екологічне значення

Судак канадський є важливою частиною прісноводних екосистем. Він є хижаком на вершині харчового ланцюга і відіграє роль у регуляції чисельності популяцій дрібнішої риби. Судак канадський також є об'єктом спортивного та промислового рибальства.

Охорона

Судак канадський не є рідкісним видом, але його чисельність може змінюватися залежно від екологічних умов. В деяких регіонах проводиться робота по відновленню та збереженню популяцій судака канадського.

Часто задавані питання

  1. Де мешкає судак канадський?
  2. Які морфологічні характеристики має судак канадський?
  3. Чим живиться судак канадський?
  4. Коли відбувається нерест судака канадського?
  5. Яке екологічне значення має судак канадський?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 16 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".