Стронятин

Стронятин – Історичне Поселення зі Складною Історією

Загальна інформація

(пол. Stroniatyn) – мальовниче село в Україні, розташоване у Львівському районі Львівської області. Село входить до складу Куликівської селищної громади.

Географічне розташування

Стронятин знаходиться у південно-західній частині Львівської області, за 15 кілометрів на захід від міста Львів. Село оточене лісовими масивами та полями.

Історія

Перша згадка про Стронятин датується 1441 роком. У XV-XVI століттях село належало до Львівської землі Руського воєводства. У другій половині XV століття Стронятин отримав статус міста і став важливим торговельним центром.

У XVI столітті Стронятин опинився в складі Польщі. У цей період село було центром староства. У 1648 році під час визвольної війни Богдана Хмельницького Стронятин був захоплений козаками. Пізніше село знову перейшло під владу Польщі.

Після першого поділу Польщі в 1772 році Стронятин опинився в складі Австрійської імперії. У XIX столітті село було значним торговельним та промисловим центром.

У міжвоєнний період Стронятин належав до Львівського воєводства Польщі. У 1939 році село було окуповане нацистською Німеччиною. У 1941 році в Стронятині було створено єврейське гетто, яке пізніше було ліквідоване.

Після Другої світової війни Стронятин перейшов до складу Української РСР. У 1959 році село втратило статус міста.

Культурна спадщина

У Стронятині збереглося кілька архітектурних пам'яток:

• Церква Святого Юрія (1745) – дерев'яна церква, яка є пам'яткою архітектури національного значення.
  • Замок (XVI-XVII століття) – руїни замку, розташовані на пагорбі.
  • Монастир (XVI-XVII століття) – колишній монастир, який зараз використовується як школа.

Село також відоме своїм народним мистецтвом. У Стронятині є майстерні, де виготовляють дерев'яні вироби, гончарні вироби та вишиванки.

Економіка

Економіка Стронятина базується на сільському господарстві. Основними сільськогосподарськими культурами є пшениця, жито, ячмінь та овес. Також у селі розвинені молочне тваринництво та бджільництво.

У Стронятині є кілька промислових підприємств, які виробляють будівельні матеріали, меблі та харчові продукти.

Інфраструктура

У Стронятині є школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека та амбулаторія. Також у селі є кілька магазинів, кафе та ресторанів.

До Стронятина можна дістатися автобусом із Львова або залізницею зі станції Куликів.

Стронятин – село з багатою історією, культурною спадщиною та мальовничим ландшафтом. Село є важливим торговельним та промисловим центром району і приваблює туристів своїми архітектурними пам'ятками та народним мистецтвом.

Часто задавані питання (FAQ)

1. Який статус у Стронятина сьогодні? – Сьогодні Стронятин є селом у складі Куликівської селищної громади.

2. Скільки років Стронятину? – Перша згадка про Стронятин датується 1441 роком, тобто селу близько 600 років.

3. Які основні історичні події відбувалися у Стронятині? – У XV-XVI століттях Стронятин отримав статус міста і став важливим торговельним центром. У 1648 році село було захоплене козаками, а у XVIII столітті перейшло під владу Австрійської імперії.

4. Які архітектурні пам'ятки можна побачити у Стронятині? – У Стронятині можна побачити дерев'яну церкву Святого Юрія, руїни замку XVI-XVII століть та колишній монастир того ж періоду.

5. Які промислові підприємства є у Стронятині? – У Стронятині є підприємства, які виробляють будівельні матеріали, меблі та харчові продукти.