https://reporter.zp.ua

Совєтніков Іван Герасимович

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Іван Герасимович Совєтніков: Життя і Кар’єра Радянського Військового Діяча

Біографія і Ранні Роки

Іван Герасимович Совєтніков народився 1 червня 1897 року в місті Інсар Пензенської губернії (нині Республіка Мордовія, росія). Він був сином селянина-бідняка Герасима Совєтнікова, який загинув у Першій світовій війні. З дитинства Іван був змушений працювати, щоб допомогти матері прогодувати сім’ю.

Військова Кар’єра Совєтнікова

У 1918 році Совєтніков вступив до лав Червоної Армії. Він брав активну участь у Громадянській війні в Україні, де командував партизанським загоном, а згодом і полком. У 1921 році Совєтнікова було нагороджено орденом Червоного Прапора за успіхи в боях проти білогвардійців та інтервентів.

У міжвоєнний період Совєтніков продовжував служити в різних військових частинах Червоної Армії. Він закінчив курси «Постріл» і був призначений командиром стрілецького батальйону та стрілецького полку. Напередодні Другої світової війни йому було присвоєно звання полковника.

Совєтніков Під Час Другої Світової Війни

У роки Другої світової війни Совєтніков командував стрілецькою дивізією, яка брала участь у важких боях на Західному, Південно-Західному, Сталінградському та інших фронтах. У лютому 1942 року його було поранено, але він швидко повернувся на поле бою. Влітку 1943 року йому було присвоєно звання генерал-майора, а в квітні 1945 року – генерал-лейтенанта.

Совєтніков був одним з найталановитіших радянських воєначальників. Він відрізнявся особистою мужністю, рішучістю і вмінням керувати військами в складних умовах. За свої бойові заслуги він був нагороджений багатьма орденами і медалями, у тому числі орденом Леніна, орденом Червоного Прапора, орденом Суворова 2-го ступеня, орденом Кутузова 2-го ступеня і орденом Олександра Невського.

Післявоєнна Діяльність Совєтнікова

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після закінчення Другої світової війни Совєтніков продовжував службу в армії й обіймав різні командні посади. У 1946 році він був призначений командиром Прикарпатського військового округу, а в 1949 році – командиром Одеського військового округу.

У 1955 році Совєтнікову було присвоєно звання генерал-полковника. У листопаді 1956 року він був призначений на посаду начальника тилу Радянської Армії. На цій посаді Совєтніков працював до самої смерті.

Смерть і Спадщина Совєтнікова

Іван Герасимович Совєтніков помер 1 лютого 1957 року у Львові. Він був похований на Личаківському кладовищі. За свої заслуги перед Батьківщиною і армією Совєтніков був нагороджений багатьма орденами і медалями, на його честь були названі вулиці в містах України.

Іван Герасимович Совєтніков – один з видатних радянських воєначальників, який вніс значний внесок у перемогу над фашизмом у Другій світовій війні. Він був талановитим командиром, який відрізнявся особистою мужністю, рішучістю і вмінням керувати військами в складних умовах. Совєтніков був видатним командиром і талановитим воєначальником, який вніс вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Його ім’я назавжди залишиться в історії радянської армії.

Часто Задавані Питання


1. Де народився Іван Герасимович Совєтніков?
– Совєтніков народився в місті Інсар Пензенської губернії, нині Республіка Мордовія, росія.

2. Коли Совєтніков вступив до лав Червоної Армії?
– Він вступив до Червоної Армії в 1918 році.

3. Які посади обіймав Совєтніков під час Другої світової війни?
– Совєтніков командував стрілецькою дивізією, яка брала участь у важких боях на Західному, Південно-Західному, Сталінградському та інших фронтах.

4. Які нагороди отримав Совєтніков за свої бойові заслуги?
– Він був нагороджений багатьма орденами і медалями, у тому числі орденом Леніна, орденом Червоного Прапора, орденом Суворова 2-го ступеня, орденом Кутузова 2-го ступеня і орденом Олександра Невського.

5. Коли помер Іван Герасимович Совєтніков?
– Він помер 1 лютого 1957 року у Львові.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".