https://reporter.zp.ua

Соляник Володимир Іванович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Володимир Соляник: видатний джазовий піаніст, педагог та народний артист України

Біографія

Володимир Іванович Соляник народився 6 серпня 1950 року в селі Леонідово на Сахаліні (РФ). У 1958 році його родина переїхала до Львова. Саме там він розпочав свій музичний шлях, граючи на фортепіано у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені С. П. Людкевича.

Після закінчення школи Соляник вступив до Львівської державної консерваторії імені М. В. Лисенка, де навчався у класі професора Василя Фенича. У 1975 році закінчив консерваторію з відзнакою.

Музична кар'єра

Після консерваторії Соляник працював у Львівській філармонії, а з 1980 року викладав джаз у Київській консерваторії імені П. І. Чайковського (нині Національна музична академія України імені П. І. Чайковського). У 2000 році йому присвоєно звання професора.

У 1979 році Соляник став засновником ансамблю "Джаз-форте", який невдовзі став одним з провідних джазових колективів України. Ансамбль гастролював по всьому світу, представляючи український джаз на міжнародній сцені.

Соляник відомий як віртуозний піаніст, який майстерно володіє різними джазовими стилями, від бібопу до ф'южну. Він співпрацював з багатьма видатними джазменами, серед яких Дізі Гіллеспі, Дюк Джордан, Арт Блейкі, Том Гарелл та інші.

Педагогічна діяльність

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Соляник є видатним педагогом, який виховав ціле покоління талановитих джазових музикантів. Він навчає на кафедрі джазової музики Київської академії музики імені Рейнгольда Глієра, де керує джазовою лабораторією "LABA". Його учні здобували перемоги та призові місця на престижних міжнародних джазових конкурсах.

Нагороди та визнання

За свої видатні досягнення у джазовій музиці та педагогічній діяльності Володимир Соляник був удостоєний численних нагород, серед яких:

  • Лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка (2007)
  • Народний артист України (2019)
  • Заслужений артист України (1993)
  • Лауреат премії "Золотий Орфей" (1979)
  • Лауреат міжнародних джазових конкурсів

Творча спадщина

Володимир Соляник записав понад 20 джазових альбомів, як у складі ансамблю "Джаз-форте", так і як соліст. Його музика відзначається високим рівнем професіоналізму, оригінальністю та яскравою імпровізаційністю.

Володимир Соляник – видатний джазовий піаніст, педагог та народний артист України. Його віртуозне володіння інструментом, блискуча імпровізація та видатна педагогічна діяльність роблять його одним з найшанованіших і найвпливовіших джазменів в Україні та за її межами.

Часто задавані питання

  • Які джазові стилі виконує Володимир Соляник?
  • Хто були його найвідоміші співробітники?
  • Які нагороди отримав Володимир Соляник?
  • Скільки джазових альбомів записав Соляник?
  • Де викладає Володимир Соляник?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".