СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗДАТИ КВИТОК НА ПОЇЗД?
Якісний транспорт – невід`ємна складова комфортного життя. Україна не є винятком і має розвинену рейкову мережу, яка дозволяє швидко та зручно подорожувати по всій країні. Чи не миле це відчуття завершення усіх підготовок до подорожі й перевірки списку багажу достатньою кількістю днів до відправлення! Але попри всю цю підготовку, метушню й задоволення, що ви отримуєте від подорожі, завжди сідаєте у поїзд раніше або пізніше – відпустивши головне – що потрібно знати: скільки коштує здати квиток на поїзд?
1. Ціна на поїздки
Почнемо з того, що визначимося, що ми розуміємо під поняттям «здавання квитка на поїзд». У багатьох випадках люди модифікують поняття в залежності від власних уявлень. Однак, у відповідності до вимоги перевізника, здавання квитка відбувається у двох випадках. Першим – в момент придбання квитка, а другим – на станції при посадці до поїзда. Кожен з цих випадків має власні плюси та мінуси.
У більшості випадків квиток на поїзд купують заздалегідь – за декілька днів або тижнів до поїздки. На початку термін дії квитка покупець має право здати його і одержати частину коштів назад. Однак, залежно від строку, залишеного до початку поїздки, сума, яку перевізник готовий повернути, може змінитися. Тут важливо зазначити, що залишаючись у двох-трьох днях до поїздки, ви майже не отримаєте зворотніх коштів. Якщо ж між датою купівлі та поїздкою залишилося більше тижня – здача квитка терміново завдяки загальнодопустимій практиці, яка впроваджена на всіх станціях.
1.1 Здача квитка на поїзд при покупці
Здача купленого квитка на поїзд потребує від вас відносно незначних зусиль. У подібних випадках зазвичай досить скористатися онлайн-сервісами перевізників або звернутися до каси на потрібній вам станції.
1.2 Здача квитка на поїзд на станції
У більшості випадків потрапляйчи до поїзда, подібна ситуація може виникнути у зв’язку з появою сімейних чи фінансових проблем мабуть на прикладі випадків, коли настане ситуація, що у вас не залишилося чинної документації, яка дає право подорожувати безкоштовно. В цьому разі повернути вартість квитка можливо лише у випадку, якщо патентуюча установа видасть вам документи, що засвідчують факт здачі квитка.
2. Відсоток повернення коштів
Залежно від строки, який передує поїздці, перевізники заздалегідь фіксують відсоток повернення коштів від вартості квитка. Звичайно ж, цей показник має свою офіційну назву – штраф або відсоток штрафу. Штраф може становити від 0 (вільне здавання квитків на поїзд) до 100% (повне відсутність можливості повернення коштів за куплений квиток на поїзд), в залежності від строку життя квитка.
2.1. Відсоток повернення коштів при здаванні квитка на поїзд у разі покупки в день відправлення
Щоб здати білет на поїзд у день його відправлення, потрібно взнати параметри, які визначені у списку оперативної інформації, яку надають перевізники у термін до 30 днів на своїй сайті. Зазвичай відсоток повернення коштів може коливатися від 40% до 80% вартості квитка. Якщо цей документ має надпис “ціна квитка – 100%”, відсоток повернення коштів буде відсутній.
2.2 Відсоток повернення коштів при здаванні квитка на поїзд після купівлі.
Ця процедура більш доступна та популярна, оскільки ви маєте можливість здати квиток на поїзд у будь-який період до відправлення поїзда. Якщо купити квиток на поїзд за кілька днів (або навіть тижнів, якщо ви знаєте точні дати відрядження) до того, як ви маєте намір подорожувати, вам пропонується здавати його за наступними правилами:
- 50% від вартості квитка, відсоток повернення коштів, якщо відстань від дати купівлі до відправлення поїзда перевищує 15 днів;
- 30% від квитка на поїзд – відсоток повернення коштів, якщо строк відповідно до поїздки становить менше 15 днів.
На наше почуття — погано. Немає нічого гіршого, ніж розуміти, що є краще. Вже недовгі 30 днів, і ми можемо здати передплату на нашому місці. Але тут важливіше врахувати мінімальний відсоток повернення коштів від вартості квитка, яку недавно купили.
3. Треба більше грошей
Шкода здавати квиток на поїзд, особливо за декілька годин до відправлення. Це тим болісніше, що звичайність, котра в усному спілкуванні з персоналом, можливо, є найгіршим рішенням. Відповідно до регламенту EIK, при здачі місця до пункту призначення, вразі виявлення здатного резонансу з тривалістю дії, на яку в цей час особа не може почати покласти пішохідне задоволення, не погоджуватися з очікуваною датою надходження на початку поїздки, може бути дозволено порушення угоди на її строк. Незважаючи на це положення, деякі перевізники можуть надати згоду на здачу квитка за кілька годин до відправлення, проте це вимагає згоди взаємних внесків у всіх відповідних нормативних інструментах.
3.1. Утилізація місця
У процесі поїздки можливі непередбачувані ситуації, які не дозволяють подорожувати пасажиру. Якщо така потреба виникає у вас, рішення є. Більше того, перевізник дозволяє вам здати квиток на поїзд у день відправлення без всяких обмежень.
4. Період квиткового віконця
Період квиткового віконця – це час, протягом якого пасажир має можливість здати комплект квитків на поїзд. Квиткове віконце як термін – позначає перший день роботи пункту призначення відправерів – дня або місяця, через який виявляють удосконалення ухвалення конкретних переважаючих нормативних положень цього комітету відповідними пункт
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень