https://reporter.zp.ua

СКІЛЬКИ ЧАСУ МОЖЕ БУТИ ВІДКРИТЕ ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Скільки часу може бути відкрите виконавче провадження?

Виконавче провадження – це процес виконання рішень суду, наприклад, зарахування суми боргу з банківського рахунку або витягування майна для задоволення кредитора. Одним з питань, що цікавлять багатьох людей, є термін, протягом якого виконавче провадження може бути відкрите.

Терміни виконавчого провадження

Законодавство України передбачає певні терміни для виконавчого провадження. Згідно з Цивільним процесуальним кодексом України, виконавче провадження може бути відкрите протягом п’яти років з моменту винесення рішення суду. Це означає, що кредитор має право звернутися до виконавчого органу протягом п’яти років з метою здійснення виконавчих дій.

Додаткові терміни

Проте, існують обмеження і на самі виконавчі дії. Зокрема, згідно зі статтею 64 Цивільного процесуального кодексу України, виконавчі дії, що відбуваються шляхом зарахування грошей з банківського рахунку, можуть тривати протягом не більше ніж одного року з моменту відкриття виконавчого провадження. Це означає, що кредитор повинен збирати гроші протягом цього періоду, інакше виконавче провадження буде закрито.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Можливі випадки продовження термінів

Є випадки, коли терміни виконавчого провадження можуть бути продовжені. Зокрема, якщо кредитор подасть заяву про продовження терміну, суд може прийняти рішення про продовження виконавчого провадження на ще п’ять років. Однак, таке продовження може бути здійснено тільки за наявності певних обставин, які можуть вплинути на здійснення виконавчих дій.

Висновок

У залежності від конкретних обставин, виконавче провадження може тривати різний час. Законодавство України передбачає п’ятирічний термін для відкриття виконавчого провадження з моменту винесення рішення суду. Однак, самі виконавчі дії можуть тривати не більше ніж один рік. Зверніть увагу на терміни та правила виконавчого провадження, якщо ви маєте намір звернутися до виконавчого органу з метою виконання рішення суду.

Питання, що часто задаються по темі статті:

1. Які є терміни відкриття виконавчого провадження в Україні?
2. Як довго тривають виконавчі дії?
3. Чи можуть терміни виконавчого провадження бути продовжені?
4. Які обставини можуть вплинути на продовження термінів виконавчого провадження?
5. Які є особливості виконавчого провадження, пов’язані з зарахуванням грошей з банківського рахунку?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".