https://reporter.zp.ua

Синдром Гієна — Барре

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Синдром Гієна-Барре: Розуміння, Симптоми, Діагностика та Лікування

СГБ, також відомий як гостра запальна полірадикулонейропатія, є рідкісним, але серйозним аутоімунним захворюванням, яке вражає нервову систему. Оскільки поліомієліт є майже усуненим у більшості країн світу, то синдром Гієна-Барре залишається найчастішою причиною гострого млявого паралічу і є однією з серйозних надзвичайних ситуацій у неврології.

Що таке синдром Гієна-Барре?

Синдром Гієна-Барре (СГБ) є гострим запальним захворюванням периферичної нервової системи (ПНС), яка складається з нервів поза головним і спинним мозком. ПНС контролює рух, почуття і функції автономної нервової системи, такі як серцебиття, дихання і травлення.

Які симптоми синдрому Гієна-Барре?

Найпоширенішими симптомами синдрому Гієна-Барре є:

* М’язова слабкість в ногах
* Поколювання або оніміння в руках і ногах
* Труднощі з ковтанням або розмовою
* Подвійне бачення або розмитість зору
* Прискорене серцебиття або утруднене дихання
* Запор або нетримання сечі

Ці симптоми можуть швидко прогресувати, і у важких випадках можуть призвести до паралічу всього тіла.

Що викликає синдром Гієна-Барре?

Точна причина синдрому Гієна-Барре невідома, але вважається, що це аутоімунне захворювання, при якому імунна система організму помилково атакує власну нервову систему. СГБ може бути викликаний вірусною або бактеріальною інфекцією, але найпоширенішою причиною є вірус Епштейна-Барра (ВЕБ), який викликає мононуклеоз.

Як діагностується синдром Гієна-Барре?

Діагноз СГБ ставиться на основі фізикального огляду, неврологічного дослідження та електроміографії (ЕМГ) або дослідження провідності нервів (НКС). ЕМГ і НКС – це тести, які вимірюють електричну активність в нервах і м’язах.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Як лікується синдром Гієна-Барре?

Не існує специфічного лікування синдрому Гієна-Барре, але є ряд методів лікування, які можуть допомогти поліпшити симптоми і запобігти довгостроковим ускладненням. Одним з основних методів лікування є внутрішньовенне введення імуноглобуліну (ВВІГ), який є продуктом, що містить антитіла з донорської крові. ВВІГ допомагає нейтралізувати аутоімунну реакцію організму. Іншим методом лікування є плазмаферез, який полягає у видаленні антитіл з крові.

Прогноз синдрому Гієна-Барре

Прогноз синдрому Гієна-Барре залежить від тяжкості захворювання. У більшості випадків симптоми починають поліпшуватися протягом декількох тижнів або місяців, і більшість людей повністю одужують протягом року. Однак у деяких випадках симптоми можуть бути більш стійкими і можуть привести до довгострокових ускладнень, таких як м’язова слабкість, втома і порушення чутливості.

Часті запитання про синдром Гієна-Барре

* Чи заразний синдром Гієна-Барре? СГБ не є заразним і не передається від людини до людини.
* Чи можна запобігти синдрому Гієна-Барре? Немає специфічного способу запобігти СГБ, але вакцинація проти вірусу Епштейна-Барра може допомогти зменшити ризик захворювання.
* Як довго триває синдром Гієна-Барре? Симптоми СГБ можуть тривати від декількох тижнів до декількох місяців. У більшості випадків симптоми починають поліпшуватися протягом декількох тижнів або місяців, і більшість людей повністю одужують протягом року.
* Наскільки поширений синдром Гієна-Барре? СГБ є рідкісним захворюванням, яке вражає від 1 до 2 осіб на 100 000 населення в рік.
* Які фактори ризику синдрому Гієна-Барре? До факторів ризику СГБ відносяться:
* Вірусні або бактеріальні інфекції
* Операції
* Травми
* Вакцинація

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".