https://reporter.zp.ua

ЩО ЗНАЧИТЬ ШОЛУДИВИЙ?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Що означає шолудивий?

У вас, можливо, є уясне карлика: плечисте, з короткими кінцівками та довгою шиєю. Сильно випирає нижня щелепа, ніс широкий з роздутими ніздрями, губи великі та чутливі, вуха теж великі, а волосся часто буває рідким і кучерявим. Іноді волосяний покрив відсутній повністю. Саме так частіше за все в народі описують людей, які хворіють на шолудивість.

Ще в давнину шолудивість була широко поширена. Хворіли й діти, й дорослі. Ще кілька десятиліть тому шолудивістю хворіла незначна кількість людей, але сьогодні хвороба повернула свою популярність. Шолудивість проявляється у формі яскраво-червоних висипів. Вони супроводжуються сильним свербінням. Збудником цих неприємних симптомів є коростявий кліщ. Ці крихітні істоти харчуються омертвілими клітинами людського епідермісу. Кліщі проривають шкіру та починають рити в ній ходи. Саме в цих ходах вони відкладають яйця, з яких виводяться личинки.

Багато людей думають, що основна територія поширення шолудивости – це країни Східної Європи. На думку Всесвітньої організації охорони здоров’я, насправді, шолудивість зустрічається у всіх країнах світу. Вона не залежить від соціального статусу чи рівня доходів. Дослідження говорять про те, що близько 300 мільйонів людей на землі страждають від цієї хвороби.

Звідки береться шолудивість?

Спочатку коростяний кліщ потрапляє на шкіру здорової людини, інфікованої людини або з домашнього текстилю, на якому залишилися кліщі або яйця. Самці не проникають у шкіру, лише запліднюють самок, потім вмирають. А вагітні самки зариваються в шкіру, відкладають там яйця і помирають. Дозрівання яєць, з яких вилуплюються личинки, займає близько тижня. Після появи на світ личинки починають виривати ходи, відкладаючи по дорозі нові яйця.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Виникає запитання – як людина може заразитися від людини? Досить навіть швидкоплинного тактильного контакту. Крім того, підхопити коросту можна через хвору тварину, через одяг або постільну білизну, які раніше використовувала хвора людина.

Основним симптомом шолудивості є сильний свербіж. Причому свербіти шкіра починає виключно вночі. Через активність кліщів та їх укусів на тілі з’являються висипання. Найчастіше це маленькі червоні пухирці. Частіше за все висипання розташовуються між пальцями рук, на ліктях і в колінах.

Як лікувати шолудивість?

На сьогодні медицина пропонує кілька ефективних схем лікування шолудивості. Найпопулярнішим препаратом для лікування є бензилбензоат. Його наносять на шкіру двічі на день. Попередньо слід прийняти душ і одягнути нову чисту білизну. Лікування триває тиждень. Іншим популярним засобом від корости є сірчана мазь. Її наносять на шкіру двічі на день протягом 5-7 днів. Також можна використовувати крем «Перметрин». Його потрібно наносити на шкіру один раз на день протягом трьох днів. При лікуванні шолудивості важливо, щоб лікування проходили всі члени родини, а постільну білизну та одяг хворого потрібно обов’язково продезінфікувати.

Ускладнення шолудивості

Шолудивість небезпечна своїми ускладненнями. Найчастіше у хворих на шолудивість розвивається екзема. Екзема супроводжується сильним свербінням і висипом. Крім того, короста може ускладнюватися бактеріальними інфекціями.

Профілактика шолудивості

Щоб не захворіти на шолудивість, необхідно дотримуватися гігієнічних норм: мити руки з милом після відвідування громадських місць, не користуватися чужими рушниками, постільною білизною та одягом. Також не варто гладити бездомних тварин.

Питання, які часто задають по темі шолудивості:

1. Що таке шолудивість?
2. Які симптоми шолудивості?
3. Як лікувати шолудивість?
4. Які ускладнення можуть виникнути при шолудивості?
5. Як запобігти зараженню шолудивістю?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 04 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".