https://reporter.zp.ua

ЩО ТАКЕ HELICOBACTER PYLORI

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Helicobacter pylori – це бактерія, яка вперше була виявлена в желудку в 1982 році австралійськими науковцями Баррі Маршаллом і Робіном Ворреном. Відкриття цієї бактерії змінило нашу розуміння захворювань шлунку і стало основним кроком у розвитку бактеріальної гастроентерології.

Helicobacter pylori – грам-негативна, спіральна бактерія, яка живе в зовнішній оболонці шлунку людини. Вона має здатність проникати в захисні шари слизової оболонки шлунку та викликати запалення.

Поширеність Helicobacter pylori

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько половини світової популяції інфіковано Helicobacter pylori. Інфекція більш поширена серед людей, які живуть у розвинених країнах, ніж серед жителів країн з низьким рівнем розвитку.

Helicobacter pylori зазвичай передається від людини до людини через грязну воду та продукти харчування, що містять бактерії. Також можливо зараження від батьків до дітей через спільне використання столових приборів, полотенець та інших предметів побуту. Можливо, бактерія також передається через оральний контакт, прилучаючися до поверхні внутрішньої стінки ротової порожнини.

Симптоми і ускладнення

Багато людей, інфікованих Helicobacter pylori, не відчувають жодних симптомів. Однак у деяких людей ця інфекція може призвести до розвитку розладів шлунку і збільшити ризик виникнення виразок шлунка та дванадцятипалої кишки.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Основними симптомами зараження Helicobacter pylori є гострий або хронічний біль у животі, запалення слизової оболонки шлунку, рвота, втрата апетиту та важкість в животі. У разі незабаром розпізнається та лікується, інфекція може призвести до виразок та навіть раку шлунка.

Діагностика та лікування

Для діагностики Helicobacter pylori лікарі використовують кілька методів, зокрема кровні тести, дихальні тести та біопсії. Кровні тести дозволяють виявити антитіла до вірулентних стренів бактерії у крові пацієнта. Дихальні тести полягають у вимірюванні вмісту Helicobacter pylori вірулентних речовин у видихуваному повітрі. Біопсія вимагає взяття зразка тканини з слизової оболонки шлунку для подальшого аналізу.

Лікування Helicobacter pylori зазвичай включає комбінацію антибіотиків та препаратів, що зменшують кислотність шлунку. Антибіотики призначаються для знищення інфекції, а препарати, що зменшують кислотність, допомагають заспокоїти запалений шлунок та полегшити симптоми.

Висновок

Helicobacter pylori – це бактерія, яка може призводити до запалення слизової оболонки шлунку та розвитку виразок. Ця інфекція поширена серед людей у всьому світі, особливо серед жителів розвинених країн. Рання діагностика і лікування Helicobacter pylori можуть допомогти запобігти ускладненням та зменшити ризик виникнення виразок та раку шлунка.

Часті запитання про Helicobacter pylori

  1. Як передається Helicobacter pylori?
  2. Які симптоми зараження Helicobacter pylori?
  3. Як діагностують Helicobacter pylori?
  4. Чи є лікування для Helicobacter pylori?
  5. Які ускладнення можуть виникнути внаслідок інфікування Helicobacter pylori?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 09 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".