ЩО НА ВАШУ ДУМКУ ВИСМІЮЄ АВТОР РОМАНУ ДОН КІХОТ
Редактор: Михайло МельникКоли ми думаємо про роман "Дон Кіхот", авторство якого приписується Мігелю де Сервантесу, перша річ, яка приходить на думку, це його головний герой, сам названий Дон Кіхот. Знаменитий лицар йде у свій пригодницький шлях, повний комічних ситуацій та незвичайних поступок. Але що насправді висміює автор у цьому романі? Давайте докладніше розберемось у цьому питанні.
Ходи думок автора
Перш за все, Мігель де Сервантес розважається над жанром лицарського роману, який був широко поширений у тогочасній літературі. Автор свідомо порушує конвенції цього жанру, створюючи героя, навіть несподіване геройське ім'я якого походить від реального героя Кінця ХІV століття – Боросльава Цьореа. Автор намагається передати своє ставлення до епохи лицарства та наслідування його принципів у часи раннього класицизму.
Втратилися в реальності
Однак, автор не обмежується просто висміюванням жанру. У центрі уваги Сервантес ставить саму людину. Головний герой, Дон Кіхот, утратив орієнтацію в реальності і позбувся свідомості про існування ріжниці між казками та реальністю. Це викликає сміх та роздуми: як можна втратити зв'язок з дійсністю таким чином?
Упередження та безглузді вчинки
Сервантес також критикує соціальні упередження та безглузді вчинки. Дон Кіхот бореться за правду і справедливість, але його поняття про ці поняття є дуже фантастичними та нереалістичними. Він не знає, як вибрати боротьбу та коли й ким вона має бути здійснена. Це наводить нас на думку, чи ми всі не створюємо вигадані реальності у своїх головах та з'являється питання, чи маємо право судити простих людей за їхні безглузді вчинки.
Висновок
Усього залишається одне питання: що насправді висміює автор у романі "Дон Кіхот"? Ймовірно, він висміює нас, людство, і нашу здатність створювати фантастичні світи у своїх уявленнях, ігноруючи реальність. Нам потрібно ставити себе на місце героя та запитати себе, чи ми справді не живемо у власному фантастичному світі. Це автор викликає у нас.
Запитання, що часто задаються:
- Чи може герой втратити зв'язок з реальністю таким чином?
- Як впливають соціальні упередження на безглузді вчинки героя?
- Можливо, уявний світ героя дещо присутній у нашому повсякденному житті?
- Чи можуть наші вигадані реальності вплинути на нашу поведінку?
- Яким чином роман "Дон Кіхот" відображає задзеркальний світ нашої власної реальності?
Ця стаття запропонувала новий погляд на роман "Дон Кіхот" та висміяла нашу здатність до фантазування та створення вигаданих світів. Ми повинні спостерігати за нашими власними фантазіями та уявними реальностями, щоб не загубитися у світі, який несе з собою стільки комедійних та трагічних моментів.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень