https://reporter.zp.ua

Сава (Фризюк)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Сава (Фризюк): Архієрей Православної церкви України

Життєпис

Сава (у миру Фризюк Руслан Васильович) народився 18 жовтня 1979 року. З юних років був причетний до церковного життя, брав участь у богослужіннях та церковних хорах. Після закінчення загальноосвітньої школи у рідному місті Рівне вступив до Київської духовної семінарії Української Автокефальної Православної Церкви.

У 2003 році закінчив семінарію та був висвячений на священика митрополитом Мефодієм (Кудряковим). Продовжував своє служіння, став духовним наставником для багатьох вірян. Згодом був возведений у сан протоієрея та отримав призначення на посаду благочинного церков Рівненської області.

Єпископське служіння

У 2015 році був обраний єпископом Сумським та Охтирським Української Автокефальної Православної Церкви. Його хіротонія відбулася у квітні 2016 року. На посаді єпископа активно розвивав діяльність Сумської єпархії, здійснював богослужіння, висвячував священнослужителів, опікувався потребами вірян.

Об'єднання Церков

15 грудня 2018 року відбулося Об'єднавчий Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, на якому було створено Православну Церкву України. Єпископ Сава разом із єпископатом своєї єпархії приєднався до об'єднаної церкви.

Єпископ Донецький і Слов'янський

10 січня 2019 року Священний Синод Православної Церкви України призначив єпископа Саву на посаду єпископа Донецького і Слов'янського. У нинішній час очолює Донецьку єпархію, здійснює архипастирське служіння на окупованих та прифронтових територіях сходу України.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Діяльність і нагороди

За роки свого служіння єпископ Сава здійснив вагомий внесок у розвиток церковного життя в Україні. Він відомий своєю активною позицією щодо захисту прав та свобод вірян, підтримкою української мови та культури. За свою діяльність був нагороджений:

 • Орденом святителя Миколая Чудотворця (2016)
 • Орденом «За заслуги» III ступеня (2019)
 • Орденом Святого Великомученика Георгія Побідоносця (2022)

Сава (Фризюк) є одним із провідних архієреїв Православної церкви України. Його життя і служіння є прикладом відданості Богу, вірі та українському народу. Продовжуючи свою діяльність, він сприяє духовному відродженню України та зміцненню її незалежності.

Часто задавані питання

 • Хто такий єпископ Сава?
  Єпископ Сава (у миру Руслан Васильович Фризюк) — архієрей Православної церкви України, єпископ Донецький і Слов'янський.
 • Коли він народився?
  18 жовтня 1979 року.
 • Де він служив до об'єднання церков?
  У Сумській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
 • Чим відзначено його служіння?
  Захистом прав вірян, підтримкою української мови та культури.
 • Які нагороди він має?
  Орден святителя Миколая Чудотворця, Орден «За заслуги» III ступеня, Орден Святого Великомученика Георгія Побідоносця.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".