https://reporter.zp.ua

Рудня-Бистра

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Рудня-Бистра: Історико-географічний нарис

Історія виникнення

— мальовниче село в Коростенському районі Житомирської області. Розташоване серед лісів та лугів на березі річки Уборть. Історія села сягає давніх часів.

Перші згадки про Рудню-Бистру з'являються в документах XV століття. За однією з версій, село було засноване рудокопами, які видобували тут руду. Назва "Рудня" походить від слова "руда", а "Бистра" — від назви річки.

Розташування та природні умови

Рудня-Бистра знаходиться на відстані близько 30 км на північний захід від міста Олевськ та 250 км на північний захід від Житомира. Село оточене густими лісовими масивами та різноманітними луговими угіддями. Тут зустрічаються смерекові, соснові та березові ліси, а на луках ростуть численні лікарські рослини.

Населення

За даними перепису населення 2001 року, у Рудні-Бистрій проживало 409 осіб. Станом на 2020 рік кількість населення зменшилася до 349 осіб. У селі переважає українське населення.

Економіка

Основними галузями економіки Рудні-Бистрої є сільське господарство, лісництво та торгівля. Тут вирощують зернові культури, картоплю та овочі. Також у селі є млин та кілька приватних магазинів.

Соціальна сфера

У Рудні-Бистрій є фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека та клуб. Діти навчаються у місцевій школі. Також у селі діє поштове відділення та кілька приватних підприємств.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Культура та туризм

У Рудні-Бистрій збереглися традиції та звичаї Полісся. Серед місцевих жителів популярні народні пісні, танці та вишивка. У селі проводяться різноманітні культурні заходи, такі як фестивалі та свята.

Рудня-Бистра має потенціал для розвитку туризму. Тут є кілька туристичних маршрутів, які пролягають через мальовничі ліси та луги. У селі можна відвідати місцевий клуб та познайомитися з народною культурою Полісся.

Рудня-Бистра — затишне та мальовниче село, яке зберігає багатовікові традиції та самобутню культуру. Красива природа, чисте повітря та гостинність місцевих жителів роблять Рудню-Бистру привабливим місцем для відпочинку та туризму.

Часті запитання

 • Де розташована Рудня-Бистра?
  У Коростенському районі Житомирської області, на березі річки Уборть.
 • Яке населення Рудні-Бистрої?
  349 осіб (станом на 2020 рік).
 • Чим займаються жителі Рудні-Бистрої?
  Сільським господарством, лісництвом та торгівлею.
 • Які культурні пам'ятки є в Рудні-Бистрій?
  Народні пісні, танці та вишивка; місцевий клуб.
 • Чи є в селі туристичні маршрути?
  Так, є кілька туристичних маршрутів, які пролягають через мальовничі ліси та луги.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".