РІЗНИЦЯ МІЖ СТАТУСОМ БІЖЕНЦЯ І ТИМЧАСОВИМ ЗАХИСТОМ
Біженці та особи, що отримали тимчасовий захист, обидва є незахищеними особами, які шукають притулку в іншій країні з метою уникнути переслідування або інших загроз їх життю та свободі. Однак, є відмінності між цими двома статусами, що визначаються міжнародним правом та правом країн, які надають захист таким особам.
Статус біженця
Статус біженця визнається у випадку, коли особа має обґрунтований страх перед переслідуванням у своїй країні по ряду підстав, таких як расова чи національна приналежність, релігія, політичні переконання, соціальна група тощо. Особа, що подає заяву на біженство, повинна довести свою потребу у захисті та неможливість отримання захисту в своїй країні.
Якщо інша країна визнає особу біженцем, то ця особа отримує ряд правових гарантій та захист від депортації до країни, з якої вона втекла. Особа може отримати дозвіл на проживання і працевлаштування у новій країні, а також мати доступ до освіти, медичних послуг та соціальної допомоги. Вона також має право на повернення до своєї країни, якщо ситуація покращиться або коли вона більше не потребує захисту.
Тимчасовий захист
Тимчасовий захист надається особам, які не отримали статус біженця, але все ж залишаються у країні з метою надання їм захисту. Цей статус може бути наданий особам, які важко довести свою потребу у захисті за критеріями біженства, але все ж вони можуть потребувати тимчасового притулку через небезпечну ситуацію в їхній країні.
Особи, що отримали тимчасовий захист, також отримують правовий статус та захист від депортації. Вони можуть отримати дозвіл на проживання та працевлаштування на певний строк, який може бути продовжений у випадку продовження небезпечної ситуації у їхній країні. Однак, особи з тимчасовим захистом не мають таких самих прав і гарантій, які надаються біженцям, і їм можуть бути обмежені деякі соціальні послуги та допомога.
Висновок
Отже, різниця між статусом біженця і тимчасовим захистом полягає у наявності обґрунтованого страху перед переслідуванням та можливості отримати повний захист у разі визнання біженцем, тоді як тимчасовий захист надається особам без вагомих підстав для отримання статусу біженця, але які все ж потребують тимчасового притулку.
Запитання, що часто задаються по темі статті:
- Як можна отримати статус біженця?
- Які права мають біженці?
- Як довести потребу у тимчасовому захисті?
- Чи можуть особи з тимчасовим захистом повернутися до своєї країни?
- Які обмеження мають особи з тимчасовим захистом?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень