Протести в Конго (2016) – довідка
Редактор: Михайло Мельник20 грудня 2016 року: Конго на межі хаосу
20 грудня 2016 року – історична дата для Демократичної Республіки Конго (ДРК). У той день президент Жозеф Кабіла заявив, що він не покине пост президента після закінчення терміну своїх повноважень. Це рішення народило хвилю протестів по всій країні. У ДРК ніколи не було мирної передачі влади з моменту її утворення в 1960 році, і це рішення лише загострило напругу.
Уряд Кабіли намагався придушити протести всіма силами: блокував соціальні медіа, застосовував силу з боку сил безпеки, що призвело до десятків загиблих. Міжнародне співтовариство різко засудило ці дії, але Кабіла залишався непохитним.
Політична нестабільність
ДРК – велика країна з населенням близько 90 мільйонів осіб. Вона багата на природні ресурси, але вже багато років потерпає від політичної нестабільності, корупції та насильства.
У 2011 році Кабіла виграв вибори, які були визнані міжнародними спостерігачами нечесними. Наступні роки ознаменувалися протестами та насильством, і тиск на Кабілу з вимогою вступитися зростав.
У грудні 2016 року мандат Кабіли закінчився, але він відмовився залишити посаду. Це викликало хвилю протестів, яка переросла у повстання.
Реакція уряду
Уряд Кабіли жорстоко придушив протести. Сили безпеки застосовували насильство, включаючи бойові патрони, проти учасників протестів. Було вбито десятки людей, сотні поранені, а тисячі заарештовані.
Уряд також блокував соціальні медіа, намагаючись запобігти поширенню інформації про протести. Але ці спроби тільки посилили гнів і розчарування людей.
Міжнародна реакція
Міжнародне співтовариство різко засудило дії уряду Кабіли. Організація Об’єднаних Націй (ООН) закликала уряд припинити насильство і дотриматися прав людини. США, Європейський Союз та інші країни ввели санкції проти високопоставлених чиновників ДРК.
Невизначене майбутнє
Майбутнє ДРК невизначене. Політична криза триває і не видно швидкого вирішення. Протести, ймовірно, продовжаться, і існує реальна загроза того, що країна може зіткнутися з громадянською війною.
Останні новини
* 1 січня 2017 року Кабіла оголосив надзвичайний стан у ДРК.
* 2 січня 2017 року ООН попередила, що ДРК стоїть на межі гуманітарної кризи.
* 3 січня 2017 року США запровадили санкції проти 28 високопосадовців ДРК, включаючи Кабілу.
* 4 січня 2017 року Європейський Союз запровадив санкції щодо 9 високопосадовців ДРК.
* 5 січня 2017 року Кабіла заявив, що він залишиться на посаді президента, поки не будуть проведені нові вибори.
Поширені запитання
* Чому Кабіла не залишає пост президента?
Кабіла не покидає пост президента, тому що він хоче залишитися біля влади. Він і його оточення звинувачуються в корупції і насильстві, і вони не хочуть втрачати владу.
* Що робить міжнародне співтовариство?
Міжнародне співтовариство засудило дії уряду Кабіли і ввело санкції проти високопосадовців ДРК. ООН також виступила за припинення насильства і дотримання прав людини.
* Що буде далі?
Майбутнє ДРК невизначене. Політична криза триває і не видно швидкого вирішення. Протести, ймовірно, продовжаться, і існує реальна загроза того, що країна може зіткнутися з громадянською війною.
* Як я можу допомогти?
Ви можете допомогти, поширюючи інформацію про ситуацію в ДРК. Ви також можете підтримати організації, які надають допомогу народу ДРК.
* Що я можу зробити ще?
Ви можете написати листа своєму депутату або сенатору і закликати їх виступити проти насильства в ДРК. Ви також можете брати участь у мирних демонстраціях і акціях, щоб висловити свою підтримку народу ДРК.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень