https://reporter.zp.ua

Протести в Ірані (2009)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Протести в Ірані (2009) – Зелена революція

Початок протестів

Офіційні результати президентських виборів

Протести почалися після оголошення результатів президентських виборів 12 червня 2009 року. Переможцем був оголошений чинний президент Махмуд Ахмадінежад, якому приписували 62,63% голосів. Двоє головних його суперників, Мір-Хосейн Мусаві та Мехді Каррубі, набрали 33,75% і 1,33% відповідно.

звинувачення у фальсифікації виборів

Результати виборів викликали широкі звинувачення у фальсифікаціях. Мусаві та його прихильники заявили про численні порушення, зокрема про набивання урн для голосування, маніпуляції зі списками виборців та залякування виборців. Ці звинувачення підтвердилися численними свідченнями та розслідуваннями незалежних джерел.

Європейський Союз та США засудили вибори

Європейський Союз та США висловили стурбованість щодо проведення виборів та не визнали їх результати. Вони закликали до розслідування звинувачень у фальсифікаціях та поваги до демократичних прав іранського народу.

Розгортання протестів

Мирні протести

У відповідь на результати виборів по всій країні розпочалися масові мирні протести. Прихильники Мусаві виходили на вулиці з зеленими стягами (символ кампанії Мусаві), скандуючи гасла проти Ахмадінежада та на підтримку демократичних реформ.

Жорстоке придушення

Влада Ірану жорстко придушила протести. Сили безпеки застосовували вогнепальну зброю, водомети та сльозогінний газ проти демонстрантів. У результаті загинули сотні людей і тисячі було заарештовано. Багато з тих, хто був заарештований, піддавалися тортурам та іншим формам жорстокого поводження.

Міжнародна реакція

Осуд з боку міжнародного співтовариства

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Жорстоке придушення протестів викликало осуд з боку міжнародного співтовариства. Організація Об'єднаних Націй і багато країн висловили свою стурбованість щодо насильства, вимагаючи від іранської влади поваги прав людини.

Санкції проти Ірану

У відповідь на придушення Європейський Союз та США запровадили санкції проти Ірану. Ці санкції були спрямовані на нафтовий та галузевий сектори, а також на іранських чиновників та організації, які брали участь у придушенні.

наслідки протестів

Політичні наслідки

Протести Зеленої революції мали значний вплив на політичний ландшафт Ірану. Вони призвели до ослаблення Ахмадінежада та консервативних сил і зміцнення позицій опозиції. Опозиція залишається фрагментованою та зазнає постійних переслідувань, але Зелена революція продемонструвала потенціал для політичних змін в Ірані.

Вплив на суспільство

Протести також мали глибокий вплив на іранське суспільство. Вони розкрили глибоке невдоволення режимом і бажання реформ та демократії. Зелена революція зміцнила громадянське суспільство та активізувала нове покоління іранців, які прагнуть більш відкритого та плюралістичного Ірану.

Протести в Ірані 2009 року, відомі як Зелена революція, були значною подією в новітній історії країни. Вони виникли як реакція на фальсифіковані президентські вибори і перетворилися на масове народне повстання проти авторитаризму. Жорстоке придушення протестів спричинило міжнародне засудження та санкції, а також довготривалі наслідки для політичного ландшафту та суспільства Ірану.

Поширені запитання

  1. Які були основні причини протестів в Ірані 2009 року?
  2. Чому ці протести відомі як Зелена революція?
  3. Як влада Ірану відреагувала на протести?
  4. Які були наслідки Зеленої революції для політичного ландшафту Ірану?
  5. Як ці протести вплинули на іранське суспільство?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".