https://reporter.zp.ua

Покрова (монета)

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

«Покрова» — пам’ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України

Огляд монети «Покрова»

Пам’ятна монета «Покрова» була випущена Національним банком України в 2009 році. Монета виготовлена з нейзильберу, має діаметр 35 мм і важить 16,54 г. Тираж монети становив 45 000 штук. Монету було присвячено святку Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначається православними християнами 14 жовтня.

Опис монети «Покрова»

На аверсі монети зображено велике розлоге дерево, під яким стоїть Богородиця. Вона зображена в повний зріст, в довгому одязі, з покритою головою. У лівій руці вона тримає омофор, яким вкриває людей, що стоять перед нею. На правому плечі Богородиці сидить голуб, який символізує Святого Духа. У верхній частині аверсу розміщено напис «ПОКРОВА». У нижній частині аверсу розміщено рік випуску монети — «2009».

На реверсі монети зображено Покровський собор у Києві. Собор зображено у фас, з високим куполом і хрестом на вершині. У верхній частині реверсу розміщено напис «НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ». У нижній частині реверсу розміщено номінал монети — «5 ГРИВЕНЬ».

Історія монети «Покрова»

Монета «Покрова» була випущена Національним банком України у рамках серії «Пам’ятні монети України». Ця серія включає монети, які присвячені визначним подіям історії України, її культури та спорту. Монета «Покрова» стала першою пам’ятною монетою, яка була присвячена православному святу.

Значення монети «Покрова»

Монета «Покрова» є важливою пам’яткою культури України. Вона є нагадуванням про давню історію християнства в Україні та його важливість для українського народу. Монета також є цінним експонатом для нумізматичних колекцій.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Ціна монети «Покрова»

Ціна монети «Покрова» на ринку нумізматики може варіюватися залежно від її стану та тиражу. У середньому, вартість монети становить від 100 до 200 гривень. Однак, добре збережені монети, які мають високий тираж, можуть коштувати значно дорожче.

Висновок

Монета «Покрова» є важливою пам’яткою культури України. Вона є нагадуванням про давню історію християнства в Україні та його важливість для українського народу. Монета також є цінним експонатом для нумізматичних колекцій.

Часто задаються питання

  1. Скільки коштує монета «Покрова»?
  2. Ціна монети «Покрова» на ринку нумізматики може варіюватися залежно від її стану та тиражу. У середньому, вартість монети становить від 100 до 200 гривень.

  3. Де можна придбати монету «Покрова»?
  4. Монету «Покрова» можна придбати в нумізматичних магазинах, на аукціонах та в інтернет-магазинах.

  5. Чи є монета «Покрова» рідкісною?
  6. Монета «Покрова» не є рідкісною, але її тираж був обмеженим — 45 000 штук. Тому, вона може бути цінним доповненням до нумізматичної колекції.

  7. Які інші пам’ятні монети випускав Національний банк України?
  8. Національний банк України випускав велику кількість пам’ятних монет, присвячених різним подіям історії України, її культури та спорту. Серед найвідоміших пам’ятних монет можна виділити монети «2000-річчя Різдва Христового», «100-річчя з дня народження Тараса Шевченка», «60-річчя визволення України від фашистських загарбників».

  9. Чи є інші пам’ятні монети, присвячені православному святу?
  10. Так, Національний банк України випускав інші пам’ятні монети, присвячені православному святу. Серед них можна виділити монети «Різдво Христове», «Великдень», «Трійця», «Преображення Господнє».

    У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

    Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
    У вас є запитання до змісту чи автора статті?
    НАПИСАТИ

    Залишити коментар

    Опубліковано на 29 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".