https://reporter.zp.ua

Почесні громадяни Запоріжжя

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Почесні громадяни Запоріжжя: видатні особистості, які прославили місто на весь світ

Запоріжжя – місто з багатою історією та культурою, яке дало світові чимало відомих діячів у різних сферах. Серед них є й ті, хто удостоївся особливої почесті – звання “Почесний громадянин Запоріжжя”. Це люди, які зробили значний внесок у розвиток міста, відзначилися непересічними досягненнями в професійній діяльності, суспільно-політичному житті та інших сферах діяльності.

Хто такі почесні громадяни?

Звання “Почесний громадянин Запоріжжя” присвоюється особам, які зробили винятковий внесок у розвиток міста в різних сферах діяльності. До них належать видатні діячі науки, культури, мистецтва, спорту, підприємництва, політики та інших галузей. Це люди, які своїми досягненнями прославили Запоріжжя на всеукраїнському та світовому рівні, зробили вагомий внесок у його розбудову та розвиток, сприяли підвищенню його авторитету та престижу.

Процес присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя”

Процес присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя” є досить складним і багатоетапним. Він починається з висунення кандидатур на присвоєння звання. Кандидатур може висувати будь-який громадянин України, колектив підприємства, установи, організації або об’єднання громадян. Висунуті кандидатури розглядаються спеціальним комітетом, який визначає, чи відповідає кандидат встановленим вимогам. Якщо кандидатура відповідає вимогам, її подають на розгляд Запорізької міської ради. Міська рада розглядає представлені кандидатури та приймає рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя”.

Обов’язки та пільги почесних громадян

Почесні громадяни Запоріжжя мають ряд обов’язків та пільг. До їх обов’язків входить участь у вирішенні питань розвитку міста, сприяння його процвітанню, участь у культурному та економічному житті, а також дбайливе ставлення до історії та культурної спадщини Запоріжжя. До пільг почесних громадян належать: безкоштовне користування громадським транспортом, знижка на оплату житлово-комунальних послуг, право на позачергове медичне обслуговування та інші пільги, встановлені рішеннями міської ради.

Список почесних громадян Запоріжжя

За всю історію Запоріжжя звання “Почесний громадянин Запоріжжя” було присвоєно понад 100 особам. Серед них є такі відомі особистості, як:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Анатолій Александров – видатний фізик, академік РАН, тричі Герой Соціалістичної Праці.
 • Віктор Афанасьєв – Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації.
 • Олександр Біда – Герой України, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України.
 • Василь Виштак – двічі Герой Радянського Союзу, генерал-лейтенант авіації.
 • Петро Голобородько – Герой Радянського Союзу, генерал-лейтенант.
 • Павло Кутовий – двічі Герой Радянського Союзу, генерал-лейтенант авіації.
 • Олексій Мазуренко – двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації.
 • Валентин Матросов – Герой Радянського Союзу, загинув, закривши собою амбразуру ворожого дзота.
 • Олександр Новиченко – Герой України, доктор економічних наук, професор, ректор Запорізького національного університету.
 • Юрій Орлов – Герой Радянського Союзу, льотчик-винищувач, здійснив 316 бойових вильотів, збив 16 ворожих літаків.
 • Іван Тихонов – двічі Герой Радянського Союзу, генерал-полковник авіації.
 • Іван Хара – Герой Радянського Союзу, льотчик-винищувач, здійснив 360 бойових вильотів, збив 29 ворожих літаків.

Висновок

Почесні громадяни Запоріжжя – це люди, які залишили яскравий слід в історії міста та зробили неоціненний внесок у його розвиток. Вони є гордістю Запоріжжя та прикладом для майбутніх поколінь. Їхні досягнення та внесок назавжди залишаться в пам’яті запоріжців і будуть передаватися з покоління в покоління.

Часто задавані питання

 1. Хто може бути почесним громадянином Запоріжжя?
 2. Почесним громадянином Запоріжжя може бути будь-яка особа, яка зробила винятковий внесок у розвиток міста в різних сферах діяльності.

 3. Як відбувається процес присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя”?
 4. Процес присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя” починається з висунення кандидатур на присвоєння звання. Кандидатури розглядаються спеціальним комітетом, який визначає, чи відповідає кандидат встановленим вимогам. Якщо кандидатура відповідає вимогам, її подають на розгляд Запорізької міської ради. Міська рада розглядає представлені кандидатури та приймає рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Запоріжжя”.

 5. Які обов’язки та пільги мають почесні громадяни?
 6. До обов’язків почесних громадян входить участь у вирішенні питань розвитку міста, сприяння його процвітанню, участь у культурному та економічному житті, а також дбайливе ставлення до історії та культурної спадщини Запоріжжя. До пільг почесних громадян належать: безкоштовне користування громадським транспортом, знижка на оплату житлово-комунальних послуг, право на позачергове медичне обслуговування та інші пільги, встановлені рішеннями міської ради.

 7. Скільки почесних громадян у Запоріжжі?
 8. За всю історію Запоріжжя звання “Почесний громадянин Запоріжжя” було присвоєно понад 100 особам.

 9. Хто є найвідомішим почесним громадянином Запоріжжя?
 10. Серед найвідоміших почесних громадян Запоріжжя можна назвати таких особистостей, як Анатолій Александров, Віктор Афанасьєв, Олександр Біда, Василь Виштак, Петро Голобородько, Павло Кутовий, Олексій Мазуренко, Валентин Матросов, Олександр Новиченко, Юрій Орлов, Іван Тихонов, Іван Хара.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".