Площа Коліївщини (Львів)
Площа Коліївщини у Львові
Площа Коліївщини — одна з найменших площ у Львові. Вона розташована в самому серці історичного центру міста, між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. У західній частині площі є скверик, що є одним із найменших у Львові.
Історія
У XVI столітті на місці сучасної площі розташовувався цвинтар єврейської громади. У 1849 році, після погрому, цвинтар закрили, а пізніше на його місці утворилася невелика площа, названа Єврейською. У 1959 році площу перейменували на Коліївщини, на честь учасників народного повстання 1768 року.
Архітектура
Площа Коліївщини оточена будинками різних епох. Найстарішим з них є будинок №2, побудований у XVI столітті. Будинок №3, на розі вулиць Братів Рогатинців та Староєврейської, був зведений у XVIII столітті. У будинку №5, з боку Староєврейської вулиці, знаходилася синагога.
Пам'ятники
У невеликому скверику на площі Коліївщини розташований пам'ятник учасникам Коліївщини, встановлений у 1976 році. Пам'ятник являє собою бронзову фігуру селянина-повстанця з списом у руці. Біля підніжжя пам'ятника встановлено меморіальну дошку з іменами загиблих коліїв.
Розташування та транспорт
Площа Коліївщини розташована в декількох хвилинах ходьби від Львівської опери та площі Ринок. До площі можна дістатися на громадському транспорті: трамваєм №6, який зупиняється поруч, або будь-яким транспортом, який проїжджає через вулицю Братів Рогатинців.
Сьогодення
Площа Коліївщини — затишне та малолюдне місце, де можна відпочити в тіні дерев скверику. У літній час тут часто проводяться різноманітні заходи: виставки, концерти та театралізовані вистави.
Площа Коліївщини — невелика, але цікава історична площа в самому центрі Львова. Вона зберігає пам'ять про героїчну боротьбу українського народу за свою свободу та незалежність. Площа залишається одним з найзручніших місць для відпочинку та знайомства з історією міста.
Часті запитання
- Якими вулицями оточена Площа Коліївщини?
- Вулицею Братів Рогатинців та Староєврейською.
- Що розташоване в центрі скверику на площі?
- Пам'ятник учасникам Коліївщини.
- У якому році площу перейменували на Коліївщини?
- У 1959 році.
- Як називалася площа до 1959 року?
- Єврейська.
- Яким громадським транспортом можна дістатися до площі?
- Трамваєм №6.