Підмаренник багновий
Редактор: Михайло МельникПідмаренник багновий: Рослина боліт та вологих лугів
Таксономія та морфологія
(Galium uliginosum) належить до роду Galium родини тирличевих (Gentianaceae). Це багаторічна трав'яниста рослина з прямостоячими або висхідними стеблами, що досягають висоти 30-60 см. Листки супротивні, ланцетні або еліптичні, з цілими краями та вираженими жилками. Квітки правильні, зібрані в пазушні суцвіття типу мутовки. Віночок квіток білий або кремовий, чотирипелюстковий. Плід – двосім'яний, кулястий, сухий.
Етимологія та поширення
Латинська назва uliginosum перекладається як "багновий", що вказує на відповідне середовище існування рослини. Підмаренник багновий широко поширений у Північній півкулі, зустрічається в Європі, Азії та Північній Америці. В Україні його можна знайти у вологих лісах, на болотах, луках та берегах водойм.
Екологія та біологія
Рослина пристосована до вологих, багатих азотом ґрунтів. Вона добре переносить затінення, але також може рости на відкритих ділянках. Підмаренник багновий цвіте в липні-серпні. Плоди дозрівають у серпні-вересні. Рослина розмножується насінням та вегетативно за допомогою кореневищ.
Лікувальні властивості
Підмаренник багновий має цілий ряд лікувальних властивостей. Народна медицина використовує його як сечогінний, потогінний та відхаркувальний засіб. Рослина також має протизапальну, антибактеріальну та антиоксидантну активність.
Траву підмаренника багнового використовують для приготування настоїв, відварів та чаїв. Настої приймають при хворобах нирок і сечового міхура, при застуді та кашлі. Відвари використовують для промивання ран та полоскання горла.
Застереження
Незважаючи на лікувальні властивості, підмаренник багновий може бути отруйним у великих дозах. Його трава містить антрахінони, які можуть викликати подразнення шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. Не рекомендується застосовувати рослину вагітним жінкам, годуючим матерям та людям з індивідуальною непереносимістю.
Підмаренник багновий – поширена в Євразії рослина, яка поєднує в собі екологічну стійкість та лікувальні властивості. Його трава використовується в народній медицині як сечогінний, потогінний, відхаркувальний, протизапальний та антибактеріальний засіб. Однак важливо дотримуватися обережності при його застосуванні, оскільки рослина може бути отруйною у великих дозах.
Запитання, що часто задаються:
- Де зустрічається підмаренник багновий?
- Які лікувальні властивості має підмаренник багновий?
- Як застосовують підмаренник багновий у народній медицині?
- Чи є протипоказання до застосування підмаренника багнового?
- Які активні речовини містяться в траві підмаренника багнового?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень