Переваги та різновиди штучної трави
Редактор: Михайло Мельникпокриття для спортивного чи дитячого майданчика потрібно обирати ретельно та зважено, враховуючи багато критеріїв. таке покриття повинно бути міцним, довговічним, безпечним, мати естетичний вигляд. усім цим вимогам повною мірою відповідає штучна трава — це синтетичне рулонне покриття, котре легко монтувати. окрім того, штучна трава не вимагає складного догляду, її не потрібно поливати чи регулярно підрівнювати. штучна трава буде чудовим вибором не лише для спортивного майданчика, але й для кафе, тераси чи заднього двору приватного будинку.
характерні відмінності штучної трави
рулонна синтетична трава — це поліуретанове покриття, котре складається з міцної основи та ворсу. останній може виготовлятися з поліпропілену чи поліетилену. особливості структури та міцні матеріали основи та ворсу зумовлюють такі характерні особливості:
довговічність та зносостійкість (при правильній експлуатації синтетична трава може прослужити до 10 років);
легкість укладання;
невибагливість догляду;
безпека для гравців на полі;
стійкість до вологи та перепадів температур (на полі зі штучною травою можна грати й узимку);
калюжі після дощу висихають дуже швидко;
високий рівень комфорт під час тренувань та гри;
привабливий зовнішній вигляд, котрий зберігається довгі роки.
ворс синтетичної трави не ковзає під ногами, добре пружинить, при падінні на таке покриття на шкірі гравців не лишається опіків, сильних саден.
за синтетичною травою, котра укладена на газоні, не потрібно особливого догляду — регулярно прибирати від сміття, опалого листя. якщо трава укладена на спортивному майданчику, треба слідкувати за тим, щоби шар засипки був рівномірним,
колір трави можна обрати світло-, темно-зелений чи навіть насичений червоний – це варіант декоративної трави для інтер’єру.
який вид синтетичної трави обрати?
вся штучна трава поділяється на дві великі категорії — монофіламентна та фібрильована. монофіламентна трава відрізняється вищими показниками міцності, адже волокна ворсу такого покриття мають цільну структуру. окрім того, такий тип газону дуже схожий на натуральний.
фібрильована трава має широкі волокна з поздовжніми надрізами, тому при інтенсивних навантаженнях такі ворсинки швидше руйнуються. однак, цей різновид трави добре утримує засипку.
по типу використання засипки штучна трава може бути засипною чи незасипною. перший варіант використовується на спортивних майданчиках. така трава, котра має висоту ворсу до 70 мм, засипається сумішшю гумової крихти та кварцевого піску.
напівзасипна трава засипається піском — чим його більше, тим краще та жорсткіше відскакує м’яч.
довжина ворсу — для більшості спортивних майданчиків найкраще обирати траву з ворсом довжиною від 20 до 35 мм. така довжина забезпечує природний вигляд покриття, забезпечує гарні показники ефективності під час гри.
обрати найкращий різновид трави для спортивного чи дитячого майданчика, декорування інтер’єру, вам допоможуть у магазині «полmall».
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень