https://reporter.zp.ua

Пелехатий Дем’ян Кузьмич

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дем’ян Кузьмич Пелехатий: життя і творчість


Початок кар’єри

Дем’ян Кузьмич Пелехатий народився 1 липня 1926 року у Львові. Він з дитинства захоплювався музикою і почав навчатися грі на фортепіано у Львівській консерваторії. Його вчителями були видатні педагоги Іван Клячковський та Станіслав Людкевич. У 1950 році Пелехатий закінчив консерваторію і розпочав свою професійну діяльність як диригент.

Львівська філармонія

У 1952 році Пелехатий був призначений головним диригентом Львівської філармонії. Під його керівництвом оркестр філармонії досяг високого художнього рівня. Пелехатий диригував багатьма симфонічними концертами, виконував твори українських і зарубіжних композиторів. Він також був ініціатором проведення фестивалів української музики у Львові.

Диригентські майстер-класи

У 1960-х роках Пелехатий почав проводити диригентські майстер-класи у Львівській консерваторії. Його учнями стали багато видатних українських диригентів, серед яких Ігор Блажков, Микола Колесса та Іван Юдківський. Пелехатий також був одним із засновників і активним учасником журі Міжнародного конкурсу диригентів імені Густава Малера у Відні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Творчі досягнення

Пелехатий отримав звання народного артиста УРСР у 1972 році. Він був нагороджений орденом “Знак Пошани” та іншими державними нагородами. Пелехатий здійснив багато записів на радіо та грамплатівках. Його записи української симфонічної музики користуються великою популярністю у світі.

Останні роки життя

У 1980-х роках Пелехатий вийшов на пенсію, але продовжував займатися активною творчою діяльністю. Він диригував концертами, проводив майстер-класи, писав статті про музику. Помер Дем’ян Пелехатий 13 лютого 1994 року у Львові.

Висновок

Дем’ян Пелехатий був одним із найвидатніших українських диригентів XX століття. Він зробив неоціненний внесок у розвиток української музичної культури. Його творчість і педагогічна діяльність мали великий вплив на формування цілого покоління українських музикантів.

Часто задавані питання

  1. Де народився Дем’ян Пелехатий?
  2. У Львові.
  3. Коли Пелехатий став головним диригентом Львівської філармонії?
  4. У 1952 році.
  5. Які досягнення мав Пелехатий як диригент?
  6. Він диригував багатьма симфонічними концертами, виконував твори українських і зарубіжних композиторів. Він також був ініціатором проведення фестивалів української музики у Львові.
  7. Які нагороди отримав Пелехатий?
  8. Звання народного артиста УРСР у 1972 році, орден “Знак Пошани” та інші державні нагороди.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 02 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".