https://reporter.zp.ua

Павлоградський район

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Павлоградський район (Павлоградщина) – адміністративно-територіальна одиниця у Дніпропетровській області України, утворена згідно з постановою Верховної Ради України №807-IX від 17 липня 2020 року в рамках адміністративно-територіальної реформи. Центром району є місто Павлоград.

Географічне розташування

Павлоградський район розташований у північно-східній частині Дніпропетровської області. Межує з Покровським, Синельниківським та Петропавлівським районами, а також Полтавською областю на півночі. Загальна площа території становить 2722,7 км².

Адміністративний поділ

До складу Павлоградського району входить 1 місто (Павлоград), 3 селища міського типу (Юр'ївка, Першотравенськ, Тернівка) та 111 сільських населених пунктів, об'єднаних у 26 територіальних громад. Найбільшими населеними пунктами району є Павлоград, Юр'ївка та Першотравенськ.

Природні ресурси

Територія району багата на різноманітні природні ресурси. Тут є родовища кам'яного вугілля, каоліну, пісків, глини та інших корисних копалин. Також район розташований в зоні степів, де поширені родючі чорноземи.

Економіка

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Павлоградський район має розвинену промисловість, основу якої становить видобуток та переробка кам'яного вугілля. Також тут працюють підприємства машинобудування, хімічної, харчової та легкої промисловості. Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні зернових, технічних та овочевих культур, а також на тваринництві.

Інфраструктура

У Павлоградському районі добре розвинена транспортна інфраструктура. Через район проходять залізничні та автомобільні магістралі, що з'єднують його з іншими регіонами України. У Павлограді діє міжнародний аеропорт.

Соціальна сфера

У районі налічується 68 загальноосвітніх шкіл, 37 дошкільних навчальних закладів, 10 позашкільних закладів, 35 закладів охорони здоров'я. Діють також музеї, бібліотеки, театри та інші заклади культури.

Павлоградський район є важливим промисловим та сільськогосподарським центром Дніпропетровської області. Район має значний економічний та соціальний потенціал, а також багату культурну спадщину.

Часті запитання

  1. Коли був утворений Павлоградський район?
  2. Які основні галузі економіки в Павлоградському районі?
  3. Які природні ресурси є на території Павлоградського району?
  4. Які транспортні магістралі проходять через Павлоградський район?
  5. Які найбільші населені пункти в Павлоградському районі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".