https://reporter.zp.ua

Овруцьке князівство

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія князівства

Овруцьке князівство являло собою одне з удільних князівств Київської землі, центром якого було місто Вручий (нині Овруч). Воно розташовувалося в межах території Деревлянської землі. Вперше князівство було виділено в 970 році як уділ для Олега Святославича, сина київського князя Святослава Ігоровича.

Після смерті Олега в 977 році Овруцьке князівство було знову об'єднано з Київським князівством. Однак у 1015 році його виділили як уділ для Святослава Володимировича, сина великого князя київського Володимира Святославовича. Святослав у 1019 році був позбавлений князівства і ув'язнений у Києві.

Після смерті Святослава Овруцьке князівство знову було об'єднано з Київською землею. Втретє князівство було відновлено в 1168 році для Рюрика Ростиславича, сина великого князя київського Ростислава Мстиславича. Рюрик правив в Овручі з перервами на час київського княжіння до 1208 року.

Після смерті Рюрика в 1208 році Овруцьке князівство перейшло до його синів – Володимира та Ростислава. Вони спільно правили в князівстві до 1238 року, коли Володимир помер. Ростислав продовжував правити до 1240 року, після чого князівство було включено до складу Галицько-Волинського князівства.

Географічне положення

Овруцьке князівство займало територію в межах сучасного Житомирського Полісся. На півночі князівство межувало з Турово-Пінським, на північному сході – з Полоцьким, на сході – з Чернігівським, на півдні – з Київським, а на заході – з Галицьким князівством.

Столиця і великі міста

Столицею Овруцького князівства був Вручий (Овруч). Він являв собою добре укріплене місто, що мало важливе стратегічне значення. Іншими великими містами князівства були:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Коростень
 • Мозир
 • Болохов

Політичний устрій

Овруцьке князівство було князівством-вотчиною, що належало князям Рюриковичам. Князь був главою держави, він здійснював всю повноту влади. Князь мав дружину, що виконувала адміністративні, військові та судові функції.

Економіка

Основою економіки Овруцького князівства було сільське господарство. Основними культурами, які вирощувалися, були жито, пшениця, ячмінь та овес. У лісах було розвинуте бортництво та мисливство. Князівство мало значні запаси заліза, що використовувалося для виробництва зброї та знарядь праці.

Під час ординського панування

Після монгольської навали в 1240 році Овруцьке князівство стало частиною Золотої Орди. Воно управлялося баскаками, які збирали данину з населення. Баскаки також здійснювали судочинство та придушували повстання проти ординської влади.

Овруцьке князівство було важливим політичним, економічним і культурним центром Київської Русі. Воно відіграло значну роль у політичній боротьбі та військових конфліктах того часу. З приходом ординців князівство втратило свою незалежність і стало частиною Золотої Орди.

Часті питання та відповіді

 • Коли було створено Овруцьке князівство?
  • 970 рік
 • Хто був першим князем Овруцьким?
  • Олег Святославич
 • Хто правив в Овруцькому князівстві найдовше?
  • Рюрик Ростиславич
 • Яка була столиця Овруцького князівства?
  • Вручий (Овруч)
 • В який період Овруцьке князівство перебувало під владою Золотої Орди?
  • Після 1240 року

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".