https://reporter.zp.ua

Норка європейська

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Норка, норка європейська (Mustela lutreola) – дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини «куницеві» (Mustelidae)

Опис

Норка, норка європейська (Mustela lutreola) – дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини «куницеві» (Mustelidae). Тварина має витягнуте, струнке тіло з довжиною тіла від 30 до 45 см та вагою від 500 до 1200 г. Самці зазвичай більші за самок.

Голова у норки невелика, з короткими вухами та чорною маскою навколо очей. Ноги у норки короткі, з гострими кігтями. Хвіст довгий і пухнастий. Окрас хутра норки варіює від світло-коричневого до темно-коричневого, з більш світлим черевцем.

Поширення

Норка, норка європейська раніше була поширена в Європі та Азії, але внаслідок людської діяльності та втрати середовища проживання її ареал був значно скорочений. У даний час вид зустрічається в деяких регіонах Європи, таких як Україна, Польща, Білорусь та росія, а також в Азії, таких як Монголія та Китай.

Спосіб життя

Норка веде напівводний спосіб життя і зазвичай мешкає вблизько водойм або на берегах річок, озер чи ставків. Норки будують свої нори в берегах водойм або в коренях дерев, що ростуть на берегах. Вони є нічними тваринами і найбільш активні у темний час доби.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Їхній раціон складається з риби, земноводних, комах, ракоподібних, гризунів та птахів. Норки є хорошими плавцями та пірнальниками і можуть затримувати дихання до 3 хвилин.

Розмноження

Норки розмножуються навесні або влітку. Вагітність триває близько 40-45 днів, і самка народжує від 2 до 6 дитинчат. Дитинчата народжуються сліпими та глухими, а їхні очі відкриваються через 3-4 тижні. Вони стають незалежними від матері в віці близько 6 місяців.

Охоронний статус

Вид включений до Червоної книги України та має статус «Рідкісний, локально поширений в Карпатах, у заплавах на Поліссі та в низинах річок в Лісостепу».

Висновок

Норка, норка європейська (Mustela lutreola) – дрібний хижий ссавець родини «куницеві». Ця тварина веде напівводний спосіб життя і мешкає вблизько водойм. Норки є хорошими плавцями та пірнальниками. Їхній раціон складається з риби, земноводних, комах, ракоподібних, гризунів та птахів. Розмножуються норки навесні або влітку, народжуючи від 2 до 6 дитинчат. Вид включений до Червоної книги України та має статус «Рідкісний».

Питання, що часто задаються

  1. Де живе норка?
  2. Чим живиться норка?
  3. Коли розмножується норка?
  4. Який охоронний статус норки?
  5. Чому норка знаходиться під загрозою зникнення?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".