https://reporter.zp.ua

Ніноцмінда

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Ніноцмінда (груз. ნინოწმინდა, вірм. Նինոծմինդա), колишня Богданівка, — місто у південній Грузії, адміністративний центр Ніноцміндійського муніципалітету. Входить до складу Ахалцихського муніципалітету, мхаре Самцхе-Джавахеті.

Географічне розташування

Ніноцмінда розташована у долині річки Парвані, на висоті близько 1200 метрів над рівнем моря. Місто оточують гори Самсарський та Абул-Самсарський хребти. Відстань до Ахалцихе, центру муніципалітету, становить 24 кілометри, до Тбілісі — 225 кілометрів.

Історія

На території Ніноцмінди знаходилися поселення ще в доісторичні часи. Перша згадка про місто датується IV століттям, коли тут була побудована церква Святої Ніно. У XV столітті територія увійшла до складу Османської імперії.

У 1828 році, після російсько-турецької війни, Ніноцмінда відійшла до Російської імперії. У 1879 році отримала статус міста та перейменована у Богданівку на честь князя Богдана Бебутова, намісника Кавказу.

Після розпаду СРСР у 1991 році місто було перейменовано у Ніноцмінда та відійшло до незалежної Грузії.

Населення

За даними перепису 2014 року, населення Ніноцмінди становило 4939 осіб. Етнічний склад міста представлений переважно вірменами (94,5%), існують невеликі грузинські (2,4%), російські (1,4%) та інші меншини.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Основними галузями економіки Ніноцмінди є сільське господарство (вирощування зернових культур, картоплі, овочів, фруктів), скотарство, туризм. У місті функціонує низка малих та середніх підприємств, в тому числі з виробництва будівельних матеріалів, харчових продуктів, швейних виробів.

Соціальна інфраструктура

У Ніноцмінді є кілька шкіл, дитсадків, лікарня, поліклініка, культурний центр, бібліотека, стадіон. Місто має розвинену транспортну мережу. Через Ніноцмінду пролягає автомобільна дорога Ахалцихе-Ніноцмінда-Батумі.

Культура та релігія

Ніноцмінда має багату культурну та релігійну спадщину. У місті знаходиться кілька історичних церков та монастирів, в тому числі церква Святої Ніно (IV ст.), церква Сурб Геворг (VIII ст.). Ніноцмінда також відома своїми національними традиціями та фольклором.

Сучасний стан

Нині Ніноцмінда — невелике, але мальовниче місто з самобутньою культурою та історією. Місто приваблює туристів своїми природними красотами, історичними пам'ятками та гостинністю місцевих жителів.

Ніноцмінда — місто, яке поєднує в собі багату історію, унікальну культуру та чудові природні ландшафти. Воно відіграє важливу роль у соціальному та економічному розвитку мхаре Самцхе-Джавахеті.

Часто задавані питання

  1. Яка відстань від Ніноцмінди до Тбілісі?
  2. Яка головна галузь економіки Ніноцмінди?
  3. Які історичні пам'ятки є у місті?
  4. Який відсоток вірмен у населенні Ніноцмінди?
  5. Яка середньомісячна температура в Ніноцмінді?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 12 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".