https://reporter.zp.ua

Народи Камбоджі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Народи Камбоджі: Популяції та етнічна різноманітність

Етнічний склад

Камбоджа є багатонаціональною країною, але переважна більшість її населення (понад 90%) становить народ кхмерів. До найбільших етнічних меншин належать:

 • Китайці
 • В'єтнамці
 • Чами
 • Корінні гірські народи (спонги, мондоли, куй)

Серед цих меншин національними меншинами визнаються лише чами та корінні гірські народи.

Кхмери

Кхмери – це найбільша етнічна група в Камбоджі, яка становить понад 90% її населення. Вони мають свою власну мову та культуру і є нащадками Кхмерської імперії, яка процвітала в Південно-Східній Азії з 9 по 15 століття. Кхмери переважно займаються сільським господарством і живуть в сільських районах.

Китайці

Китайці є другою за величиною етнічною меншиною в Камбоджі, складаючи приблизно 5% населення. Вони мають довгу історію проживання в країні, деякі громади існують з 13 століття. Китайці переважно зайняті в торгівлі та бізнесі і живуть в міських районах.

В'єтнамці

В'єтнамці – третя за величиною етнічна меншина в Камбоджі, складаючи близько 3% населення. Вони також мають довгу історію проживання в країні, деякі громади існують з 17 століття. В'єтнамці переважно займаються рибальством і сільським господарством і живуть в сільських районах.

Чами

Чами – мусульманська етнічна група, яка проживає в південній частині Камбоджі. Вони мають свою власну мову та культуру і є нащадками Чамського королівства, яке процвітало в прибережній частині В'єтнаму та Камбоджі з 7 по 19 століття. Чами переважно займаються рибальством і сільським господарством.

Корінні гірські народи

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Корінні гірські народи є збірною групою етнічних груп, які проживають в горах північної і південно-східної Камбоджі. Вони мають свої власні мови та культури і традиційно займаються підсічно-вогневим землеробством і полюванням та збиранням.

Конституційне положення та права меншин

Конституція Камбоджі не містить жодних положень, що стосуються етнічних меншин. Вона посилається лише на "кхмерських громадян" та їхню рівність перед законом. Однак у країні є Закон про меншини, який гарантує основні права та свободи національних меншин.

Ставлення до меншин

Ставлення до етнічних меншин у Камбоджі є складним. Китайська та в'єтнамська громади часто стикаються з дискримінацією, оскільки вони розглядаються як "іноземні резиденти" і не мають права на громадянство. Корінні гірські народи також стикаються з дискримінацією та маргіналізацією.

Камбоджа є багатонаціональною країною з різноманітним етнічним складом. Кхмери складають переважну більшість населення, за ними йдуть китайці, в'єтнамці, чами та корінні гірські народи. Конституція Камбоджі не містить жодних положень, що стосуються етнічних меншин, але в країні є Закон про меншини, який гарантує основні права та свободи національних меншин. Ставлення до меншин є складним і може варіюватися від толерантності до дискримінації.

Часті запитання

 • Яка найбільша етнічна група в Камбоджі?
  • Кхмери
 • Які етнічні меншини є національними меншинами?
  • Чами та корінні гірські народи
 • Чи мають китайці та в'єтнамці право на камбоджійське громадянство?
  • Ні, вони вважаються "іноземними резидентами".
 • Які проблеми стикаються етнічні меншини в Камбоджі?
  • Дискримінація, маргіналізація та обмеження прав.
 • Чи є в Камбоджі закони, що захищають права етнічних меншин?
  • Так, є Закон про меншини.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".