https://reporter.zp.ua

Національна премія України імені Тараса Шевченка — лауреати 2011 року

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Список лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2011 рік

Премія імені Т. Шевченка є найвищою творчою нагородою в галузі культури, яка присуджується за видатні твори літератури, журналістики, музики, образотворчого мистецтва, театру, кінематографії та інших видів мистецтва. Премія заснована 20 травня 1961 року в честь 100-річчя від дня народження великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка.

За свою історію премію було присуджено понад 1000 видатним митцям, зокрема, Івану Драчу, Ліні Костенко, Миколі Жулинському, Богдану Ступці та багатьом іншим.

Кожного року премія присуджується 10 митцям, які представляють різні види мистецтва. У 2011 році премію отримали:

Лауреати-2011

  1. Борис Олійник, поет, за збірку віршів “Сива ластівка”;
  2. Василь Боровий, актор, за роль у фільмі “Чорний ворон”;
  3. Василь Герелло, балетмейстер, за балетну виставу “Юність Тараса”;
  4. Володимир Казарін, режисер, за фільм “Я вдома”;
  5. Дмитро Клебанов, поет, за збірку віршів “Перший сніг”;
  6. Іван Драч, поет, за поему “Чорнобильська мадонна”;
  7. Костянтин Душенко, скульптор, за цикл скульптур “Герої Крут”;
  8. Микола Жулинський, хореограф, за балетний спектакль “Половецькі танці”;
  9. Олександр Мурашко, композитор, за оперу “Молодий варнак”;
  10. Сергій Якутович, художник, за серію станкових творів “Зоряний кобзар”.

Твори лауреатів

Твори лауреатів премії 2011 року є яскравими прикладами високого мистецького рівня та мають значний внесок у розвиток української культури.

Збірка віршів Бориса Олійника “Сива ластівка” присвячена темі кохання до рідної землі та її історії.

Фільм Василя Борового “Чорний ворон” поставлений за романом В. Винниченка. Актор глибоко проникся у роль головного героя, відтворивши його складний і суперечливий образ.

Балетна вистава Василя Герелла “Юність Тараса” поставлена за мотивами творчості Т. Шевченка. Хореограф витончено передав у танці поетичну мову поета.

Фільм Володимира Казаріна “Я вдома” присвячений темі повернення додому після довгої розлуки. Режисер майстерно зобразив переживання головного героя, який після довгих років еміграції повертається до рідного села.

Збірка віршів Дмитра Клебанова “Перший сніг” пройнята духом романтики та любові до рідного краю.

Поема Івана Драча “Чорнобильська мадонна” присвячена катастрофі на Чорнобильській АЕС. Поет висловлює глибокий біль та скорботу за жертвами трагедії.

Цикл скульптур Костянтина Душенка “Герої Крут” відтворено у бронзі та встановлено на місці бою під Крутами. Скульптор створив образи молодих воїнів, які героїчно загинули в бою з більшовиками.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Балетний спектакль Миколи Жулинського “Половецькі танці” поставлений за музикою О. Бородіна. Хореограф створив яскраву та динамічну виставу, яка користується великою популярністю у глядачів.

Опера Олександра Мурашка “Молодий варнак” поставлена за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького. Композитор витончено передав у музиці поетичну мову письменника.

Серія станкових творів Сергія Якутовича “Зоряний кобзар” присвячена постаті Т. Шевченка. Художник зобразив поета в різні періоди його життя, відтворюючи його духовний світ і творчий геній.

Значення премії

Премія імені Т. Шевченка має велике значення для розвитку української культури. Вона стимулює творчу діяльність митців, сприяє популяризації українського мистецтва та підвищує його престиж на міжнародному рівні.

Висновок

Національна премія України імені Тараса Шевченка – це найвища творча нагорода, яка присуджується за видатні твори мистецтва. Лауреатами премії 2011 року стали 10 митців, які представляють різні види мистецтва. Твори лауреатів є яскравими прикладами високого мистецького рівня та мають значний внесок у розвиток української культури.

Поширені запитання

  1. Хто заснував Національну премію України імені Тараса Шевченка?
    Премія була заснована 20 травня 1961 року в честь 100-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
  2. Скільки лауреатів премії обирають щороку?
    Щорічно премією нагороджують 10 митців, які представляють різні види мистецтва.
  3. Які твори були відзначені премією в 2011 році?
    Збірка віршів Бориса Олійника “Сива ластівка”, фільм Василя Борового “Чорний ворон”, балетна вистава Василя Герелла “Юність Тараса”, фільм Володимира Казаріна “Я вдома”, збірка віршів Дмитра Клебанова “Перший сніг”, поема Івана Драча “Чорнобильська мадонна”, цикл скульптур Костянтина Душенка “Герої Крут”, балетний спектакль Миколи Жулинського “Половецькі танці”, опера Олександра Мурашка “Молодий варнак”, серія станкових творів Сергія Якутовича “Зоряний кобзар”.
  4. Яке значення має премія для розвитку української культури?
    Премія стимулює творчу діяльність митців, сприяє популяризації українського мистецтва та підвищує його престиж на міжнародному рівні.
  5. Яких митців було відзначено премією в різні роки?
    Премію отримували: Іван Драч, Ліна Костенко, Микола Жулинський, Богдан Ступка, Василь Барка, Олесь Гончар, Павло Тичина, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Олександр Довженко, Сергій Параджанов, Роман Балаян, Іван Миколайчук, Марія Заньковецька, Амвросій Бучма, Юрій Шумський, Борис Патон, Микола Амосов, Володимир Челомей, Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко та багато інших.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 02 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".