https://reporter.zp.ua

НА ЯКІ АДМІНІСТРАТИВНІ ОДИНИЦІ ПОДІЛЯЛАСЯ ТЕРИТОРІЯ ЗАКАРПАТТЯ У СКЛАДІ УГОРЩИНИ

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Закарпаття – це невелика, але особлива земля, що розташована у західній частині України. З цієї приводу часто виникають запитання про те, як саме виглядала адміністративна поділка цієї території, коли вона належала до складу Угорщини.

1. Первісна поділка

Перші згадки про Закарпаття відносяться до VIII століття. Тоді це була частина Великого Моравського князівства. Згодом земля потрапила під владу Угорського королівства. Але як саме це територія була розподілена на адміністративні одиниці, на цей час невідомо.

2. Берегівське і Ужгородське повіти

У XIX столітті на Закарпатті було розформоване Берегівське і Ужгородське повіти. Берегівське повіт за офіційними даними було утворено у 1896 році, а Ужгородське повіт – у 1880 році. Вони входили до складу Угорщини, а їх адміністративні центри – міста Берегово та Ужгород. На території Берегівського повіту також розташовувалася велика кількість сіл із характерним угорським національним колоритом.

2.1. Берегівське повіти

На території Берегівського повіту можна було виділити кілька округів або районів. Основними з них є Берегівський, Мукачівський і Солотвинський райони. Вони мали свої центри у відповідних містах, де зосереджувалася більшість адміністративних установ та організацій.

2.2. Ужгородське повіти

Ужгородське повіт складалося з декількох округів, які були зосереджені навколо Ужгорода – адміністративного центру території. Округи цього повіту включали в себе сусідні міста та села, забезпечуючи комфортне функціонування всіх адміністративних структур.

3. Закарпатська Україна

В 1919 році на Закарпатті була утворена Закарпатська Україна, яка належала до складу Чехословаччини. Після цього територія Закарпаття мала свій адміністративний поділ на округи і повіти, а їх кількість зростала разом із розвитком цієї незалежної держави.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

3.1. Округи Закарпатської України

Округи Закарпатської України були адміністративними одиницями, включали в себе кілька повітів. Назви округів відповідали географічному розташуванню – Береговський, Мукачівський, Ужгородський, Хустський, Сянокський та інші.

3.2. Повіти Закарпатської України

Кожен округ Закарпатської України мав декілька повітів. Повіт – це адміністративно-територіальна одиниця, яка включала в себе декілька міст і сіл. Наприклад, Ужгородський округ мав два повіти – Великополовецький та Ужгородський.

4. Закарпатська Україна в складі Угорщини

Після короткого періоду незалежності, Закарпатська Україна була передана Угорщині згідно з Другим віденським договором 1938 року. Але завдяки цьому, територія мала чіткий адміністративний поділ, який складався з округів і повітів.

4.1. Округи Закарпатської Угорщини

Угорська адміністративна система на Закарпатті передбачала поділ території на округи, які складалися з кількох повітів. Загалом, було створено такі округи, як Мукачево, Ужгород, Хуст, Берегово та інші.

4.2. Повіти Закарпатської Угорщини

Кожен округ Закарпатської Угорщини мав кілька повітів, які включали в себе міста і села. Наприклад, Ужгородський округ мав повіти Мадярфалва, Берегово та інші.

5. Висновок

Таким чином, територія Закарпаття у складі Угорщини була поділена на округи і повіти. Адміністративний поділ допомагав забезпечити раціональне управління територією, а також сприяв розвитку ізольованих населених пунктів. Після приєднання Закарпаття до складу України адміністративна система була переглянута та змінена.

Поширені питання

  1. Які були найбільші округи Закарпатської України?
  2. Скільки повітів було на території Берегівського округу?
  3. Чи існує адміністративний поділ на Закарпатті в сучасній Україні?
  4. Які адміністративні одиниці існували на Закарпатті у складі Чехословаччини?
  5. Чому Закарпаття було передано Угорщині у 1938 році?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".