https://reporter.zp.ua

Моргілевський Іполит Владиславович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Моргілевський Іполит Владиславович

Біографія

Моргілевський Іполит Владиславович (1889-1942) – відомий український інженер-технолог, архітектор, мистецтвознавець і педагог.

Народився в селі Радовка Київської губернії (нині Сумська область). Після закінчення Київського політехнічного інституту працював інженером на заводах Києва та Харкова.

Наукова діяльність

Захопившись архітектурою, Моргілевський викладав у Київському художньому інституті, де проводив дослідження з історії українського будівництва. Він став одним із засновників українського мистецтвознавства, вивчаючи історичну архітектуру України та її пам’ятки.

Моргілевський брав участь у розробці проекту реставрації Софійського собору в Києві, а також вивчав українську дерев’яну архітектуру. Він опублікував ряд робіт з історії архітектури, в тому числі “Архітектура Київської Русі” (1946) та “Українська народна архітектура” (1956).

Педагогічна діяльність

Моргілевський був професором Київського художнього інституту, де викладав історію архітектури та архітектурного малювання. Він підготував плеяду талановитих архітекторів і мистецтвознавців.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Академічна діяльність

У 1941 році Моргілевський був обраний членом-кореспондентом Академії архітектури СРСР. Він брав активну участь у роботі Академії та сприяв розвитку української архітектури.

Трагічна доля та спадщина

Під час окупації Києва в Другу світову війну Моргілевський був схоплений нацистами і закатований в Сирецькому концтаборі 7 грудня 1942 року.

Незважаючи на свій короткий життєвий шлях, Моргілевський залишив значний слід у розвитку українського мистецтвознавства та архітектури. Його роботи зберігають свою актуальність і сьогодні, слугуючи важливим джерелом знань про українську культурну спадщину.

Іполит Владиславович Моргілевський був видатним українським інженером, архітектором, мистецтвознавцем і педагогом. Він зробив значний внесок у вивчення української архітектури, підготував талановитих фахівців і залишив важливу спадщину своїх робіт. Сьогодні ім’я Моргілевського шанобливо згадується як одного з основоположників українського мистецтвознавства.

Запитання, що часто задаються

1. Де і коли народився Іполит Моргілевський?
2. Які вищі навчальні заклади він закінчив?
3. На яких посадах працював Моргілевський?
4. Які найважливіші роботи він опублікував?
5. При яких обставинах загинув Моргілевський?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".