https://reporter.zp.ua

Монети Криму

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Монетне карбування в Криму має багатовікову історію, що сягає часів Золотої Орди і завершується після анексії півострова Російською імперією.

Карбування Монет у Золотій Орді

З появою Золотої Орди у перших роках XIII століття на території Криму почалося карбування власних монет. Першими грошовими одиницями були срібні дірхами і мідні пули. З часом з'явилися також золоті алтуни. Монети Криму відрізнялися наявністю тамги (знаку) Золотої Орди і легендою, яка містила ім'я хана і дату карбування.

Монети Кримського Ханства

Після розпаду Золотої Орди в XV столітті в Криму утворилося самостійне Кримське ханство. Ханство продовжило карбувати власні монети, які мали схожість з монетами Золотої Орди, але також мали свої особливості. На монетах Кримського ханства з'явилися зображення тамги ханства і нові легенди.

Грошовий Обмін у Середньовіччі

Крім монет власного карбування в Криму в середньовіччі активно використовувалися іноземні монети. Особливо популярними були великі номінали, такі як венеціанські дукати і генуезькі аспри. Ці монети потрапляли до Криму в результаті торгівлі з європейськими купцями.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Монети Південного Берега Криму

На Південному березі Криму, який перебував під впливом генуезьких колоній, карбувалися власні монети. Генуезькі монети мали італійські легенди і зображення святих. Після завоювання Південного берега турками в XV столітті генуезьке карбування припинилося.

Монети Кримських Князівств

У пізньому середньовіччі на території Криму існувало кілька невеликих князівств. Кожне князівство мало власне монетне карбування. Монети князівств відрізнялися по дизайну і легендамі.

Монети Кримського Ханату

Після захоплення Криму Османською імперією в XVI столітті на півострові почалося карбування монет Кримського ханату. Монети ханату мали османські написи і зображення турецьких султанів. Карбування монет Кримського ханства припинилося після анексії півострова Російською імперією в XVIII столітті.

Монети Криму є важливим історичним джерелом, що відображає різні періоди в історії півострова. Від монет Золотої Орди до монет Кримського ханства, ці грошові одиниці дають уявлення про економічні, політичні та культурні процеси, що відбувалися в Криму на протязі багатьох століть.

Часто Задані Питання

  1. Коли почалося карбування монет у Криму?
  2. Які типи монет карбувалися у Золотій Орді?
  3. Як виглядали монети Кримського ханства?
  4. Які іноземні монети використовувалися в Криму в середньовіччі?
  5. Коли припинилося карбування монет у Криму?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 04 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".