https://reporter.zp.ua

Миронов Андрій Олександрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Андрій Олександрович Миронов (рос. Андрей Александрович Миронов; при народженні Андрій Олександрович Менакер; 7 березня 1941(19410307), Москва, РРФСР, СРСР) — видатний радянський актор театру, кіно і естради, Народний артист РРФСР (1980). Протягом своєї блискучої кар'єри він залишив незабутній слід в історії кінематографа і театру, ставши улюбленцем мільйонів глядачів.

Ранні роки

Андрій Миронов народився в сім'ї акторів Олександра Менакера і Марії Миронової. Ще з юних років він мріяв про сцену, і в 1958 році вступив до Школи-студії МХАТ, яку успішно закінчив у 1962 році.

Театральна кар'єра

Після закінчення навчання Миронов приєднався до трупи Московського театру сатири, де швидко здобув успіх. Він зіграв безліч яскравих і запам'ятовуваних ролей, серед яких:

 • Філіп в "Жорстоких іграх" (1966)
 • Хлестаков в "Ревізорі" (1967)
 • Кречинський в "Весіллі Кречинського" (1973)
 • Саймон Вайлер в "Історії коня" (1975)

Миронов володів видатним комедійним талантом, його гра завжди була наповнена енергією, дотепністю і чарівністю. Він став одним із найулюбленіших артистів радянської театральної сцени.

Кінокар'єра

Паралельно з театральною кар'єрою Миронов активно знімався в кіно. Його дебют на екрані відбувся в 1962 році у фільмі "А якщо це кохання?". Зіркова роль прийшла до актора в 1965 році, коли він зіграв Одеського пройдисвіта Осю Бендера в культовому фільмі "12 стільців".

Протягом своєї кінокар'єри Миронов створив понад 50 незабутніх образів:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Костя Бойко в "Кавказькій полонянці, або Нові пригоди Шурика" (1967)
 • Альберт Поприщин в "Трьох товстунах" (1966)
 • Володимир Калінін в "Діамантовій руці" (1969)
 • Павло Іванович Артем'єв в "Іронії долі, або З легкою парою!" (1976)

Фільми за участю Миронова стали справжньою класикою радянського кінематографа і продовжують користуватися любов'ю глядачів уже кілька десятиліть.

Особисте життя

У 1962 році Андрій Миронов одружився з актрисою Тетяною Єгоровою. У 1973 році у них народилася дочка Марія. Однак шлюб не був щасливим, і в 1974 році пара розлучилася.

Миронов був одружений ще двічі: з Ларисою Голубкіною (1977-1982) і Катериною Градовою (1987-1989). Однак жоден з цих шлюбів також не приніс йому сімейного щастя.

Смерть

Андрій Миронов помер на сцені Ризької опери 16 серпня 1987 року під час вистави "Женитьба Фіґаро". Йому було всього 46 років. Причиною смерті стала розрив аневризми головного мозку.

Смерть Миронова стала великою втратою для радянської культури. Він залишив по собі неоціненний творчий спадок і в пам'яті мільйонів глядачів залишився як блискучий актор і неповторна особистість.

Андрій Миронов був одним з найвидатніших акторів радянського театру і кіно. Його талант, чарівність і енергія зробили його улюбленцем мільйонів глядачів. Його творчий спадок продовжує впливати на нові покоління акторів і залишається невід'ємною частиною радянської і російської культури.

Часто задаються питання

 • Коли народився Андрій Миронов? 7 березня 1941 року
 • У якому театрі Миронов зіграв найвидатніші театральні ролі? Московський театр сатири
 • Яка роль принесла Миронову всесоюзну популярність? Ося Бендер у фільмі "12 стільців"
 • Які відзнаки та нагороди отримав Миронов? Народний артист РРФСР (1980)
 • Як загинув Андрій Миронов? Від розриву аневризми головного мозку на сцені Ризької опери

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".