https://reporter.zp.ua

Михайлівська селищна громада

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Михайлівська селищна громада Запорізької області: історичний нарис та сучасний розвиток

Михайлівська громада може похвалитися багатою історією. Перші поселення на території сучасної громади з'явилися ще в давнину. У період Великого переселення народів тут проживали різні племена та народи. В VIII-IX століттях територія була частиною скіфської держави, а в XIII-XIV століттях – частиною Золотої Орди. У 1570 році територія була приєднана до Османської імперії, а в 1783 році – до Російської імперії.

З приєднанням півдня України до Російської імперії на території Михайлівської громади почали створюватися нові села та хутори. У 1790 році було засноване село Михайлівка, яке стало центром однойменної волості. У 1874 році було відкрито залізничну станцію Михайлівка, що сприяло розвитку торгівлі та промисловості в регіоні. У 1897 році в Михайлівці було відкрито першу школу, а в 1902 році – першу лікарню.

На початку 20-го століття Михайлівка стала одним із центрів революційного руху в регіоні. У 1917 році в селі була встановлена радянська влада. У період німецько-радянської війни Михайлівка була окупована нацистами. Село було звільнено у 1943 році.

Після війни Михайлівка почала швидко розвиватися. У 1957 році селу був наданий статус селища міського типу. У 1960-х роках у Михайлівці було збудовано ряд промислових підприємств, що зробило її одним із центрів промислового виробництва в регіоні. У 1970-х роках було відкрито нову школу та лікарню.

У 1991 році Україна стала незалежною державою. Михайлівка стала частиною Запорізької області. На початку 2000-х років в Михайлівці розпочався процес реформування економіки. Були приватизовані промислові підприємства, що призвело до скорочення робочих місць. У 2005 році Михайлівці було надано статус міста обласного значення.

У 2020 році відбулися чергові вибори до місцевих органів влади. Михайлівську селищну раду було обрано в новій складі. У 2021 році було затверджено новий бюджет громади та план соціально-економічного розвитку на 2022-2024 роки.

Сучасний стан Михайлівської громади

Михайлівська селищна громада є адміністративно-територіальною одиницею в Україні, яка входить до складу Василівського району Запорізької області. Адміністративним центром громади є смт Михайлівка. Громада була утворена в 2020 році в результаті об'єднання Михайлівської селищної та Веселівської сільської рад.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Територія громади становить 540,3 км². Населення громади становить 12 567 осіб (станом на 2021 рік). До складу громади входить 1 селище міського типу (Михайлівка) та 18 сіл: Веселе, Вишняки, Гаркушине, Дніпровка, Дубове, Дудчина, Залізничне, Золота Балка, Іванівка, Іванівка-2, Калінівка, Молочанськ, Мостове, Новотроїцьке, Оріхівка, Осокорівка, Павлівка та Петропавлівка.

Михайлівська громада має розвинену економіку. Основними галузями економіки громади є сільське господарство, промисловість та торгівля. На території громади є ряд промислових підприємств, серед яких: Михайлівський завод сільгосптехніки, Михайлівський завод меблів, Михайлівський молокозавод та Михайлівська харчосмакова фабрика.

Михайлівська громада має розвинену соціальну інфраструктуру. На території громади є 17 загальноосвітніх шкіл, 18 дошкільних навчальних закладів, 2 лікарні, 2 амбулаторії, 2 будинки культури, 2 бібліотеки та 1 стадіон.

Перспективи розвитку Михайлівської громади

Михайлівська громада має ряд перспектив розвитку. До них відносяться:

  • Розвиток сільського господарства. Михайлівська громада має сприятливі природні умови для розвитку сільського господарства. Основними напрямками розвитку сільського господарства в громаді є вирощування зернових культур, соняшнику та овочів.
  • Розвиток промисловості. Михайлівська громада має розвинену промислову базу. Основними напрямками розвитку промисловості в громаді є переробка сільськогосподарської продукції, виробництво меблів, будматеріалів та харчових продуктів.
  • Розвиток туризму. Михайлівська громада має ряд туристичних об'єктів, які можуть зацікавити туристів. До них відносяться: Михайлівський історичний музей, Михайлівський краєзнавчий музей, Михайлівський парк культури та відпочинку.

Резюме

Михайлівська селищна громада є адміністративно-територіальною одиницею в Україні з багатою історією, розвиненою економікою та соціальної інфраструктурою. Громада має ряд перспектив розвитку, які дозволять їй стати одним із найпривабливіших місць для життя та ведення бізнесу в Запорізькій області.

Часті запитання

  • Які основні галузі економіки Михайлівської громади?
  • Михайлівка – районний центр чи місто обласного значення?
  • Яка дата заснування селища Михайлівка?
  • Які основні культурні та історичні пам'ятники Михайлівської громади?
  • Які основні перспективи розвитку Михайлівської громади?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".