https://reporter.zp.ua

Мелітопольський моторний завод (ЗАЗ) – довідка

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

**Мелітопольський моторний завод (МеМЗ): історія автомобілебудування в Україні**

У серці південної України, на березі річки Молочної, розташувався Мелітопольський моторний завод (МеМЗ) – легендарне підприємство з багатою історією та вагомим внеском у розвиток автомобільної промисловості. З моменту свого заснування в 1923 році, завод пройшов довгий і насичений шлях, переживши війни, зміни політичного ладу та економічні кризи. Однак, він незмінно залишався одним із провідних виробників двигунів внутрішнього згоряння в Україні.

**Від «Комунара» до МеМЗ: Створення і розвиток**

Запорізький завод, який пізніше став Мелітопольським моторним заводом (МеМЗ), розпочав свою роботу в 1923 році. За часів радянської епохи завод, як і багато інших промислових підприємств, отримав назву «Комунар». У 1958 році, в зв’язку з перенесенням виробничих потужностей у Мелітополь, завод був перейменований на «Мелітопольський моторний завод» (МеМЗ).

У 1975 році МеМЗ став частиною великого виробничого об’єднання «АвтоЗАЗ». Це об’єднання було створене урядом з метою вдосконалення автомобільної промисловості в Україні. Кожен завод мав свою спеціалізацію, МеМЗ був відповідальним за виробництво двигунів внутрішнього згоряння.

У 1990-х роках виробниче об’єднання було перетворене в акціонерне товариство (ВАТ «АвтоЗАЗ»). Це був важливий крок у розвитку підприємства, оскільки воно переходило на нову форму власності та надалі діяло як самостійний економічний суб’єкт.

**90-ті роки: Випробування та Зміна**

1998 рік ознаменувався двома знаковими подіями в історії МеМЗ. По-перше, завод був перетворений в українське державне госпрозрахункове підприємство (ГРП «АвтоЗАЗ-Мотор»). Таке перетворення дозволило підприємству самостійно розпоряджатися своєю продукцією та фінансами. По-друге, була створена спільна компанія «АвтоЗАЗ-Daewoo», у якій ВАТ «АвтоЗАЗ» і Daewoo Motors мали по 50% акцій.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 2002 році ВАТ «АвтоЗАЗ» був викуплений корпорацією «Укравто». Така угода ознаменувала початок нового етапу в історії заводу. корпорація «Укравто» об’єднала МеМЗ зі своїми іншими автомобільними активами, створивши потужне холдингове утворення.

**Сучасний МеМЗ: між минулим і майбутнім**

Сьогодні МеМЗ є одним з провідних виробників двигунів внутрішнього згоряння в Україні. Підприємство спеціалізується на випуску бензинових і дизельних двигунів для легкових і вантажних автомобілів. МеМЗ співпрацює з багатьма автомобілебудівними компаніями, включаючи ЗАЗ, ГАЗ, УАЗ та інші.

Однак, останні роки завод має певні труднощі. Зокрема, на його діяльність сильно вплинули події в Україні, що почалися у 2013 році. Виробництво на МеМЗ скоротилося, а продажів виявилося недостатньо, щоб забезпечити прибуток.

**Висновок: впевненість в майбутньому**

Мелітопольський моторний завод (МеМЗ) є важливим підприємством українського автопрому з тривалою історією та значним досвідом. Завод пережив чимало труднощів і випробувань, але не втратив своєї значимості в галузі. Завдяки висококваліфікованим спеціалістам та інноваційним технологіям МеМЗ продовжує випускати надійні та якісні двигуни, що відповідають вимогам сучасного автомобілебудування.

**Поширені запитання:**

1. Які основні етапи розвитку Мелітопольського моторного заводу (МеМЗ)?
2. У чому полягає спеціалізація МеМЗ?
3. З якими автомобілебудівними компаніями співпрацює МеМЗ?
4. Які труднощі відчуває МеМЗ в останні роки?
5. Які перспективи розвитку МеМЗ у майбутньому?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".