Маршал Будьонний (бронепоїзд)
Бронепоїзд «Маршал Будьонний»
Характеристика
Бронепоїзд «Маршал Будьонний» був типом НКПС-42, що був побудований на Полтавському паровозоремонтному заводі в липні 1941 року. Він був оснащений паровозом типу Ов і складався з трьох бронеплощадок, озброєних різними видами артилерії.
Завдання і участь у бойових діях
Бронепоїзд «Маршал Будьонний» був призначений для підтримки наступальних і оборонних операцій наземних військ. Він увійшов до складу 14-ї армії Південно-Західного фронту.
З 18 серпня до 4 вересня 1941 року бронепоїзд брав активну участь в оборонних боях на лівобережжі Дніпра. Він надавав вогневу підтримку піхоті, знищував ворожу техніку та живу силу.
Бої під станцією Потоки та знищення
4 вересня 1941 року в районі станції Потоки бронепоїзд «Маршал Будьонний» потрапив у засідку німецьких військ. Він був обстріляний з артилерії та протитанкових гармат. Внаслідок попадань снарядів бронеплощадки були пошкоджені, а особовий склад зазнав втрат.
Екіпаж бронепоїзда прийняв рішення відступити. Однак під час маневру він був знову обстріляний німецькою артилерією. Паровоз був виведений з ладу, а бронеплощадки загорілися.
Бронепоїзд «Маршал Будьонний» був знищений. Вцілілий особовий склад відійшов на нові позиції.
Розформування
14 вересня 1941 року бронепоїзд «Маршал Будьонний» був офіційно розформований.
Бронепоїзд «Маршал Будьонний» був одним з багатьох бронепоїздів, які брали участь у німецько-радянській війні. Він відіграв важливу роль в обороні лівобережжя Дніпра, однак був знищений у бою.
Часті запитання
- Коли був побудований бронепоїзд «Маршал Будьонний»?
- Яким типом був бронепоїзд «Маршал Будьонний»?
- У складі якої армії воював бронепоїзд «Маршал Будьонний»?
- Як і коли був знищений бронепоїзд «Маршал Будьонний»?
- Коли був розформований бронепоїзд «Маршал Будьонний»?