https://reporter.zp.ua

Марія Угорська

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Марія Угорська: Королева Угорщини, Хорватії та Русі

Ранні роки та спадщина

Марія Угорська, також відома як Марія I Анжуйська, народилася 13 квітня 1371 року в Буді, Королівство Угорщина. Вона була дочкою короля Лайоша I Анжуйського та Єлизавети Боснійської. Марія походила з Анжу-Сицилійського дому, династії, яка правила Угорщиною з 1301 року. Будучи єдиною дитиною Лайоша, вона стала його спадкоємицею та була коронована як угорська королева ще в дитинстві.

Угорська королева

Після смерті батька в 1382 році Марія вступила на угорський престол у віці 11 років. Королівством управляла регентська рада на чолі з її матір'ю, Єлизаветою Боснійською. Однак реальна влада знаходилася в руках амбітних магнатів і представників знаті, які боролися за вплив. Незважаючи на свою молодість і нестабільність у королівстві, Марія залишалася символом королівської влади та династичної спадкоємності.

Королева Русі

В 1382 році Марія стала королевою Русі, об'єднавши корони Угорщини та Русі. Русини визнали її своєю правителькою, сподіваючись на захист від зовнішніх загроз, зокрема від Великого князівства Литовського. Під час правління Марії в Русі діяв воєвода Костянтин, який з її благословення провів адміністративні реформи та зміцнив кордони.

Шлюб і діти

У 1385 році Марія вийшла заміж за Сигізмунда Люксембурзького, засновника Люксембурзької династії в Угорщині. Цей шлюб був організований з політичних міркувань, щоб скріпити союз між Угорщиною та Священною Римською імперією. Разом у них було троє дітей:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • Катерина Люксембурзька
  • Йоганна Люксембурзька
  • Владислав II Ягайло

Правління та смерть

Правління Марії було позначено постійними конфліктами та боротьбою за владу. Вона стикалася з повстаннями магнатів, які не хотіли визнавати її владу, а також із загрозами з боку Османської імперії. Однак Марія була рішучим правителем і прагнула забезпечити стабільність та процвітання своїм королівствам.

Марія Угорська померла 17 травня 1395 року в Буді у віці 24 років. Причиною смерті ймовірно стала туберкульоз. Вона була похована в соборі Секешфехервара, і її могила досі можна відвідати.

Спадщина

Марія Угорська була однією з найвидатніших правителів в історії Угорщини. Вона була єдиною жінкою, яка займала угорський престол як королева самостійно. Її правління було складним, але вона зуміла підтримувати порядок і владу в королівстві.

Спадщина Марії полягає не лише в її політичних досягненнях, а й у культурному впливі. Вона була покровителем мистецтв та освіти, заснувавши кілька шкіл та монастирів. Її двір був осередком літературної та художньої діяльності, і вона підтримувала багатьох талановитих учених і художників.

Марія Угорська була потужним і за впливовим монархом свого часу. Вона була королевою Угорщини, Хорватії та Русі, а також покровителемка мистецтва та освіти. Її правління було позначено як труднощами, так і досягненнями, але вона залишається важливою фігурою в історії Центральної та Східної Європи.

Запитання, що часто задаються

  1. Якими були основні виклики, з якими стикалася Марія Угорська під час свого правління?
  2. Як Марія стала королевою Русі?
  3. Хто був чоловіком Марії Угорської?
  4. Якою була причина смерті Марії Угорської?
  5. Яка культурна спадщина Марії Угорської?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".