Магнітно-резонансна томографія у медичному центрі “МІРА МЕД”
метод мрт (магнітно-резонансна томографія) базується на ефекті ядерного магнітного резонансу у ядер, що мають непарну кількість протонів. у людини найбільш чутливими до ядерно-магнітного резонансу є ядра водню. на відміну від кт при мрт-дослідженні оцінюється не щільність тканин, а розподіл щільності ядер водню. при проведенні мрт виключається променеве навантаження на організм, оскільки резонансна частота ядер водню в радіочастотної області спектра знаходиться нижче частот рентгенівських променів, видимого світла.
у львові найкраще пройти магнітно резонансну томографію у медичному центрі “міра мед” – тут стоїть найсучасніший томограф, є досвідчені фахівці для розшифровки томограм і доступні ціни.
мрт в порівнянні з кт має такі переваги:
- можливість отримання зрізів в аксіальної, сагітальній, фронтальній і інших площинах, що неможливо при стандартній кт.
- більш висока контрастність зображення.
- відсутність артефактів.
- краща візуалізація пухлин цнс і різних демієлінізуючих захворювань, а також точне вимірювання об’єму перифокального пухлинного набряку.
- відсутність променевого навантаження на організм.
недоліки мрт-дослідження:
- протипоказано хворим з чужорідними металевими тілами, так як останні можуть зміщуватися під час дослідження під дією магнітного поля.
- неможливість виконання мрт хворим з імплантованими життєзабезпечуючих пристроями (кардіостимулятори, водії ритму).
- гірша, ніж при кт, візуалізація гострих крововиливів.
з розвитком сучасних технологій стали застосовуватися різні mpt-програми, що дозволяють не тільки отримувати інформацію про органічну патологію речовини мозку, а й судити про будову об’ємного утворення, будову судин, а також про особливості метаболізму в певних ділянках мозку.
сучасні методи мрт
дифузійно-зважена мрт – заснована на визначенні рівня метаболізму в різних ділянках головного мозку, що дозволяє чітко відмежовувати зони з незворотними ушкодженнями тканини, зони з критичним зниженням метаболізму, які ще можна відновити заходами інтенсивної терапії, а також ділянки патологічного метаболізму (навколо пухлинного вогнища).
перфузійному-зважена мрт – дозволяє визначити різницю в кровопостачанні різних ділянок мозку.
фазово-контрастна мрт – дозволяє охарактеризувати сигнал не тільки від нерухомих тканин, але і від рухомих середовищ всередині порожнини черепа (кров, спинномозкова рідина), що дає можливість детально вивчити параметри ликвороциркуляции в нормі, при різних формах гідроцефалії, а також охарактеризувати кровотік при судинних захворюваннях і аномаліях розвитку цнс.
протонна мр-спектроскопія – заснована на вивченні білковогу спектра патологічних об’ємних утворень, що дозволяє встановлювати їх структуру ще на доопераційному етапі, а також проводити диференційну діагностику різних об’ємних утворень.
мр-трактографія – дозволяє детально оцінити стан провідних шляхів головного і спинного мозку.
мр-ангіографія – дозволяє в рамках одного дослідження не тільки отримати достовірну діагностичну інформацію про стан головного мозку, але і виявити патологію його судин без інвазивного втручання.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень