https://reporter.zp.ua

Лещенко Віра Георгіївна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Віра Георгіївна Лещенко (уроджена Білоусова; 1 листопада 1923, Одеса – 19 грудня 2009, Москва) – радянська і російська естрадна співачка, дружина Петра Костянтиновича Лещенка.

Ранні роки

Віра Білоусова народилася в Одесі в родині кадрового військовослужбовця і музикантші. З раннього дитинства дівчинка виявляла незвичайні вокальні дані та вчилася грі на фортепіано. Під час Другої світової війни її сім'я евакуювалася до Киргизії, де вона продовжила свою музичну освіту в Киргизькому державному театрі опери та балету.

Музична кар'єра

Після закінчення війни Віра Білоусова повернулася в Одесу і почала виступати з оркестром під керуванням Петра Лещенка, видатного естрадного співака та композитора. Саме з ним вона познайомилася і вийшла заміж у 1947 році. У 1948 році вони переїхали до Москви, де Віра Лещенко розпочала сольну кар'єру на естраді.

Сольні виступи

У репертуар Віри Лещенко входили головним чином пісні її чоловіка, а також романси, народні та естрадні мелодії. Вона прославилася своїм мелодійним оксамитовим голосом, музичністю та артистизмом. Вона багато гастролювала по СРСР та країнах соціалістичного табору, користуючись величезною популярністю.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сімейне життя

Шлюб Віри та Петра Лещенка був творчим та гармонійним. Вони разом виступали на сцені, а також записали кілька спільних пісень. Віра Лещенко стала надійною опорою та опорою для свого чоловіка, супроводжуючи його в гастрольних поїздках і допомагаючи вести домашнє господарство.

Останні роки та спадщина

Після смерті чоловіка в 1984 році Віра Лещенко продовжила жити в Москві, зберігаючи його пам'ять і архів. Вона виступала з концертами, присвяченими творчості Петра Лещенка, а також брала участь у телевізійних програмах і радіопередачах про нього. Віра Георгіївна Лещенко пішла з життя в грудні 2009 року у віці 86 років.

Віра Георгіївна Лещенко була видатним вокалістом радянської естради, пам'ять про яку зберігається сьогодні. Її мелодійний голос, артистизм та сімейна відданість надихають шанувальників естрадної музики до цього дня.

Запитання, які часто задаються

  • Де народилася і виросла Віра Лещенко?
  • Хто був чоловіком Віри Лещенко?
  • Яким був репертуар Віри Лещенко?
  • Як Віра Лещенко вшановувала пам'ять свого чоловіка після його смерті?
  • Коли і в якому віці померла Віра Лещенко?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".