https://reporter.zp.ua

Леопольдо Галтьєрі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Леопольдо Гальтієрі: Аргентинський диктатор і лідер Фолклендської війни

Особисті дані

Повне ім'я: Леопольдо Фортунато Гальтієрі Кастеллі
Дата народження: 15 липня 1926 року
Місце народження: Каско, Аргентина
Дата смерті: 12 січня 2003 року
Місце смерті: Буенос-Айрес, Аргентина

Раннє життя та кар'єра

Леопольдо Гальтієрі народився 15 липня 1926 року в Каско, Аргентина. У ранньому віці він вступив до Військового училища Нації, де навчався у період з 1944 по 1947 роки. Після закінчення училища він приєднався до аргентинської армії і швидко піднявся по службовій драбині.

Військова кар'єра

Гальтієрі брав участь у кількох військових кампаніях, у тому числі в повстанні 1955 року та аргентино-чилійській війні 1978 року. У 1981 році він став командувачем I армійського корпусу та був підвищений до звання генерала.

Диктатура

22 грудня 1981 року Гальтієрі очолив військовий переворот, який повалив військовий уряд Роберто Віоли. Він став самопроголошеним президентом Аргентини і почав кампанію жорстоких репресій проти інакомислячих.

Фолклендська війна

Найзначнішою подією під час диктатури Гальтієрі була Фолклендська війна 1982 року. 2 квітня Аргентина вторглася на Фолклендські острови, що спровокувало війну з Великою Британією. Війна закінчилася поразкою Аргентини і загибеллю багатьох солдатів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Повалення

Поразка у Фолклендській війні призвела до падіння популярності Гальтієрі. 18 червня 1982 року він подав у відставку з посади президента, і на його місце прийшов генерал Рейнальдо Біньйоне.

Пізніше життя

Після диктатури Гальтієрі став відчуженою фігурою в аргентинській політиці. Він був звинувачений у порушенні прав людини і воєнних злочинах, і в 1986 році його було засуджено до 12 років тюремного ув'язнення. Однак у 1990 році президент Карлос Менем помилував його.

Смерть і спадщина

Леопольдо Гальтієрі помер від серцевого нападу 12 січня 2003 року в Буенос-Айресі, Аргентина. Він залишився суперечливою фігурою в аргентинській історії, його пам'ятають як диктатора, який привів країну до війни, що закінчилася катастрофою.

Диктатура Леопольдо Гальтієрі була темним періодом в історії Аргентини. Його агресивна зовнішня політика призвела до Фолклендської війни, яка коштувала життя багатьох аргентинських солдатів. Спадщина його режиму і надалі кидає тінь на політичне життя Аргентини.

Часто задаються питання

  1. Коли і де народився Леопольдо Гальтієрі?
  2. Як давно він був президентом Аргентини?
  3. Що стало причиною Фолклендської війни?
  4. Яке покарання відбув Леопольдо Гальтієрі?
  5. Як він помер?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".