Кулик Семен Євдокимович – довідка
Кулик Семен Євдокимович (? — ?)
Разом у боротьбі за Українську державу
Семен Євдокимович Кулик по праву займає місце серед непересічних постатей нашої славної історії, хто виступив проти окупаційного режиму більшовиків і боровся за Українську державу. Кулик приєднався до повсталих козаків, а через п’ять років повернувся додому в статусі підполковника УНР. Ім’я цього військового діяча, що уособлює мужність і патріотизм, ми не маємо права забувати, бо він віддав усе заради того, щоб українці були господарями на своїй землі.
Хто такий Семен Кулик
На жаль, точна дата народження Семена Євдокимовича Кулика не відома, але орієнтовно це був 1890 рік. Родом він був з села Павлівка, яке зараз належить Кіровоградській області. До революційних подій майбутній підполковник працював на залізниці і був абсолютно звичайною людиною. Але після того, як у 1917 році більшовики захопили владу, він не зміг залишитися осторонь, коли його Батьківщині загрожувала небезпека.
Військовий шлях Семена Кулика
У 1918 році Семен Кулик вступив добровольцем до війська УНР, яке спочатку формувалося виключно з добровольців. У цей час він командував ротою самокатників, яка входила до складу Запорізького корпусу. З перших днів своєї служби Кулик проявив себе як талановитий і сміливий командир, здатний у найскладніших ситуаціях згуртувати свій підрозділ, одним своїм прикладом підіймаючи його в атаку.
Невдовзі його підвищили до командира батальйону, а потім і полку. Під його керівництвом полк успішно діяв проти російських більшовицьких сил на кількох фронтах.
Наприкінці 1918 року полк Кулика опинився в оточенні на півдні України. У ході боїв полковник отримав поранення. Але й у цьому складному становищі полк Кулика не розпався, а продовжував боротьбу.
Подальша доля Семена Кулика
Опинившись у 1919 році в лавах Армії УНР, Семен Євдокимович Кулик вже обіймає посаду начальника штабу Запорізького корпусу. На чолі корпусу він брав участь у травневому наступі. За свою хоробрість під час переправи через Сиваш Кулик був підвищений до підполковника.
Восени того ж року він був призначений командувачем бригади, яка дислокувалася в районі Житомира, де успішно оборонявся від більшовиків. Втім, наприкінці 1919 року корпус, до якого входила бригада, відійшов до Галичини, де було реорганізовано та включено до складу Української Галицької Армії.
З весни 1920 року Семен Кулик командував другим Галицьким полком і отримав чин полковника. Коли ж восени польське командування уклало договір про спільні дії проти УГА, Кулик категорично відмовився від співпраці з поляками, на що його було заарештовано та інтерновано.
Доля Семена Кулика після війни
Наприкінці 1920 року Семен Євдокимович Кулик зумів повернутися додому. Деякий час він перебував на окупованих поляками землях. Ймовірно, він продовжував боротися за незалежну Україну і пізніше, очолюючи підпільний повстанський загін. Але наявних на даний момент джерел недостатньо, щоб скласти повну картину його діяльності в ті роки.
Висновок
Про подальшу долю Семена Євдокимовича Кулика достовірної інформації немає, але пам’ять про нього, як про одного з найвидатніших борців за незалежність України, гідна шани й поваги.
П’ять часто задаваних питань про Семена Кулика:
1. Коли і де народився Семен Кулик?
2. Коли і як він приєднався до війська УНР?
3. У яких військових операціях брав участь Семен Кулик?
4. Яких військових звань він досяг?
5. Коли і де Семен Кулик був заарештований?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень