https://reporter.zp.ua

Кук Василь Степанович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Василь Степанович Кук (псевдоніми: «Василь Коваль», «Юрко Леміш», «Ле», «Медвідь») народився 11 січня 1913 року в селі Красне, нинішнього Буського району Львівської області, в родині священика.

Проявив патріотизм із ранніх років, ще в гімназії активно брав участь у діяльності Пласту. У 1933–1934 роках навчався у Військовій школі імені генерала Тарнавського у Ланьцуті (Польща). У 1935 році став членом ОУН.

Участь у Другій світовій війні

Під час Другої світової війни Василь Кук був активним учасником українського визвольного руху. У 1941–1942 роках керував поліцією у Львові. Після відступу німців у 1943 році продовжив боротьбу проти німецьких та радянських окупантів, відстоюючи незалежність України.

У 1944–1945 роках очолював УПА-південь, командуючи українськими повстанськими загонами на території Волині, Поділля та Галичини. Відомий своєю хоробрістю та стратегічними здібностями.

Післявоєнна діяльність

Після загибелі Романа Шухевича у 1950 році Василь Кук став головнокомандувачем УПА та 2-м Головою Генерального Секретаріату УГВР. Керуючи українським визвольним рухом, боровся з комуністичним режимом до 1954 року.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1954 році Кука було заарештовано радянськими спецслужбами та засуджено до 25 років ув’язнення. Відбував покарання у Владимирському та Мордовському таборах. Після амністії у 1960 році продовжував відстоювати ідеї української незалежності.

Повернення в Україну

У 1991 році після проголошення незалежності України Василь Кук повернувся на Батьківщину. Останні роки свого життя провів у Києві, де активно займався просвітницькою та громадською діяльністю, популяризуючи історію українського національно-визвольного руху.

Визнання та нагороди

Василь Кук був удостоєний звання Генерал-хорунжого УПА, нагороджений орденом Хреста бойової заслуги I та II класів. У 2007 році йому присвоєно звання Героя України (посмертно).

Василь Степанович Кук – видатний діяч українського національно-визвольного руху, який присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Його хоробрість, стратегічні здібності та незламність стали символом українського патріотизму.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли народився Василь Кук?
  2. Яке військове звання мав Василь Кук?
  3. Яку посаду обіймав Василь Кук у 1950–1954 роках?
  4. Коли Василь Кук був узятий в полон?
  5. Які нагороди отримав Василь Кук?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".