https://reporter.zp.ua

Конвой SL 78

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Зародження конвоїв SL

Конвой SL 78 був 78-м атлантичним конвоєм серії SL, сформованим у період Другої світової війни у відповідь на зростаючу загрозу з боку німецьких підводних човнів. Конвої SL мали на меті супроводжувати окремі судна, які перевозили життєво важливі вантажі до Великої Британії з Південної Америки, Африки та Індійського океану.

Формування та вихід конвою SL 78

Конвой SL 78 був сформований 18 червня 1941 року у Фрітауні, Сьєрра-Леоне. Він складався з 26 транспортних суден, які перевозили широкий спектр вантажів, включаючи продовольство, сировину та військову техніку. Конвой супроводжувався 19 кораблями Королівського флоту, у тому числі есмінцями, корветами та траулерами.

Маршрут та атака підводних човнів

Конвой SL 78 вирушив з Фрітауна та взяв курс на північний захід через центральну частину Атлантичного океану. З 27 по 30 червня конвой піддався скоординованій атаці німецьких підводних човнів. "Вовча зграя" із 10 підводних човнів під командуванням віце-адмірала Карла Деніца здійснила серію торпедних атак.

Втрати та пошкодження

В ході атак німецьких підводних човнів вісім транспортних суден були потоплені: "Арістофан", "Сайлур", "Ворікшир", "Дж. Л. Мув", "Нур Джахан", "Балфур", "Тайрол" та "Монте Розе". Ще одне судно, "Гельвія", було пошкоджено внаслідок зіткнення з кораблем ескорту "Фоксхаунд" 11 липня.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Прибуття до Ліверпуля

Рештки конвою SL 78, що складався з 17 транспортних суден, прибули до Ліверпуля 12 липня 1941 року. Незважаючи на втрати, конвою вдалося доставити більшу частину вантажу до Великої Британії, забезпечивши життєво важливі ресурси для воєнних зусиль.

Конвой SL 78 був одним з багатьох атлантичних конвоїв, які зіграли вирішальну роль у Другій світовій війні. Успіх конвою підкреслив важливість систематичного супроводу для захисту військових вантажів від нападу підводних човнів. Незважаючи на втрати, решта конвою благополучно прибула до свого пункту призначення, доставивши необхідні матеріали для Великої Британії.

Часті запитання

 • Скільки суден входило до складу конвою SL 78?
  26 транспортних суден

 • Скільки кораблів ескорту супроводжували конвой SL 78?
  19 кораблів Королівського флоту

 • Коли конвой SL 78 зазнав атаки підводних човнів?
  З 27 по 30 червня 1941 року

 • Скільки суден було потоплено в конвої SL 78?
  8 транспортних суден

 • Коли рештки конвою SL 78 прибули до Ліверпуля?
  12 липня 1941 року

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".