Конституція Чорногорії
Законодавча основа
Конституція Чорногорії – це найвищий нормативно-правовий акт держави, який визначає її державний та економічний лад, основні права та обов'язки громадян, а також структуру та порядок функціонування органів державної влади. Вона є основою для всього законодавства, що приймається в Чорногорії.
Верховенство Конституції
Згідно з Конституцією, жоден закон, указ Президента чи будь-який інший нормативний чи адміністративний акт не може їй суперечити. У випадку виявлення розбіжностей з Конституцією закон вважається недійсним.
Конституційний суд
Відповідність прийнятих законів або рішень Конституції перевіряє Конституційний суд Чорногорії. Це найвищий орган судової влади країни, який має право скасовувати закони, видані парламентом, або рішення інших органів державної влади, якщо вони суперечать Конституції.
Структура та зміст
Конституція Чорногорії складається з 11 частин і 177 статей. Вона розділена на 10 розділів, кожен з яких присвячений певній темі:
- Основні принципи
- Основні права та свободи
- Верховний суд
- Президент Республіки
- Парламент та законодавча процедура
- Уряд
- Конституційний Суд
- Децентралізація
- Міжнародні договори
- Зміни Конституції
Історія
Перша Конституція Чорногорії була прийнята в 1855 році князем Данилом I. З того часу вона неодноразово змінювалась та доповнювалась, відображаючи зміни у політичному та суспільному житті країни. Остання версія Конституції була прийнята у 2007 році після референдуму про незалежність Чорногорії.
Конституція Чорногорії є основоположним документом, який закріплює основні принципи державного устрою, гарантує права та свободи громадян, а також встановлює механізми функціонування органів державної влади. Її верховенство забезпечується Конституційним судом.
Запитання, що часто задаються
- Хто має право вносити зміни до Конституції?
- Який порядок внесення змін до Конституції?
- Які основні права та свободи закріплено в Конституції?
- Яка структура та компетенція Конституційного суду?
- Як перевіряється відповідність законів та рішень Конституції?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень