https://reporter.zp.ua

Комуністична партія Радянського Союзу – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС): Єдина легальна політична сила у СРСР

Період існування та назви партії

Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС) виникла в середині 1920-х років і діяла до 1991 року, будучи єдиною офіційно дозволеною політичною партією в Радянському Союзі. Протягом свого існування вона кілька разів змінювала назву:

  • 1898-1917: Російська соціал-демократична робітнича партія (РСДРП)
  • 1917-1918: Російська соціал-демократична робітнича партія (більшовиків) (РСДРП(б))
  • 1918-1925: Російська комуністична партія (більшовиків) (РКП(б))
  • 1925-1952: Всесоюзна комуністична партія (більшовиків) (ВКП(б))
  • 1952-1991: Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС)

Роль КПРС у політичній системі СРСР

КПРС відігравала центральну роль у політичному житті Радянського Союзу, визначаючи напрямки розвитку країни та контролюючи всі сфери суспільного життя. Вона мала абсолютну владу та вплив на всі сфери життя радянських громадян, включаючи економіку, соціальну сферу, культуру та освіту.

Структура та органи КПРС

Структура КПРС була побудована на принципі демократичного централізму, який передбачав підпорядкування нижчих органів вищим. Вищим органом партії був з’їзд КПРС, який скликався один раз на п’ять років. З’їзд обирав Центральний комітет (ЦК КПРС), який здійснював керівництво партією між з’їздами. У періоди між засіданнями ЦК найвищим органом партії було Політбюро ЦК КПРС, яке вирішувало найголовніші питання політики.

КПРС та ідеологія марксизму-ленінізму

Комуністична партія Радянського Союзу дотримувалася ідеології марксизму-ленінізму, яка стала офіційною ідеологією держави. Марксизм-ленінізм базувався на вченні Карла Маркса та Володимира Леніна і передбачав побудову комуністичного суспільства, в якому відсутні приватна власність і експлуатація людини людиною.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розпад КПРС та кінець Радянського Союзу

У 1991 році КПРС розпалася, що стало одним з ключових факторів розпаду Радянського Союзу. Розпад КПРС було спричинено рядом причин, серед яких були економічні проблеми, наростання національних суперечностей і зростання незалежницьких настроїв у союзних республіках.

Висновок

КПРС була найвпливовішою політичною партією в Радянському Союзі, відіграючи ключову роль у всіх сферах життя країни. Вона здійснювала тотальний контроль над економікою, політикою, культурою та соціальним життям радянських громадян. Розпад КПРС став одним з головних факторів розпаду Радянського Союзу.

5 найчастіших запитань щодо КПРС

1. Що було попередніми назвами КПРС?

Попередніми назвами КПРС були Російська соціал-демократична робітнича партія (РСДРП), Російська соціал-демократична робітнича партія (більшовиків) (РСДРП(б)), Російська комуністична партія (більшовиків) (РКП(б)) та Всесоюзна комуністична партія (більшовиків) (ВКП(б)).

2. Яка була роль КПРС у політичній системі СРСР?

КПРС відігравала центральну роль у політичному житті Радянського Союзу, визначаючи напрямки розвитку країни та контролюючи всі сфери суспільного життя.

3. Яка була структура КПРС?

Структура КПРС була побудована на принципі демократичного централізму, який передбачав підпорядкування нижчих органів вищим. Вищим органом партії був з’їзд КПРС, який скликався один раз на п’ять років. З’їзд обирав Центральний комітет (ЦК КПРС), який здійснював керівництво партією між з’їздами. У періоди між засіданнями ЦК найвищим органом партії було Політбюро ЦК КПРС, яке вирішувало найголовніші питання політики.

4. Яку ідеологію сповідувала КПРС?

КПРС дотримувалася ідеології марксизму-ленінізму, яка стала офіційною ідеологією держави.

5. Чому розпалася КПРС?

Розпад КПРС було спричинено рядом причин, серед яких були економічні проблеми, наростання національних суперечностей і зростання незалежницьких настроїв у союзних республіках.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".