https://reporter.zp.ua

Княжичі (Польща)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Село Княжичі (пол. Kniażyce) розташоване на етнічній українській території Надсяння в Польщі, у гміні Фредрополь Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства. Перша згадка про населений пункт date back to 1286, коли він перебував під владою Галицько-Волинського князівства. Назва села походить від слова "князь", що вказує на його заснування членами княжої родини.

Після розпаду Галицько-Волинського князівства Княжичі увійшли до складу Польського королівства. У XVI столітті село отримало міські права. У 1918 році воно стало частиною відновленої Польської республіки.

Населення

За переписом 2011 року в Княжичах проживало 413 осіб. Більшість мешканців є українцями за походженням. У селі також проживає невелика спільнота поляків.

Економіка

Основними галузями економіки Княжичів є сільське господарство та лісівництво. У селі розташовані кілька невеликих ферм та лісопилок. Також тут є кілька магазинів та поштове відділення.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Культура

У Княжичах є кілька церков та монастирів. Найвідомішою є церква Святого Михаїла, побудована у XVIII столітті. У селі також є музей, де представлені експонати історії та культури регіону.

Туризм

Княжичі приваблюють туристів своєю мальовничою місцевістю та історичною архітектурою. Найпопулярнішими пам'ятками села є церква Святого Михаїла, монастир бернардинів та музей.

Княжичі – це невелике польське село з багатою історією та культурою. Населене українцями протягом століть, воно сьогодні є прикладом мирного співіснування різних етнічних груп.

Часто задавані запитання

  1. Коли вперше згадується село Княжичі?
  2. Як село отримало свою назву?
  3. До складу якої держави входило село після розпаду Галицько-Волинського князівства?
  4. Які основні галузі економіки Княжичів?
  5. Яка найвідоміша пам'ятка села?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".