https://reporter.zp.ua

Кам’яномайданська сільська рада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Кам'яномайданська сільська рада

Заснування та загальні відомості

Кам'яномайданська сільська рада — колишня адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування в Україні. Існувала з 1923 по 2020 рік і була ліквідована в рамках адміністративно-територіальної реформи, розпочатої у 2015 році.

Рада об'єднувала села Кам'яний Майдан (адміністративний центр), Василівка, Луків, Мала Кам'янка, Малий Рашків, Миколаївка, Олександрівка (Любомирка), Стрижівка, Теснівка та Ярошівка. Загальна площа території ради становила 170,8 км², а чисельність населення — близько 5 тисяч осіб (станом на 2020 рік).

Історичний розвиток

Територія Кам'яномайданської сільради була заселена ще з давніх часів. Найдавніші археологічні знахідки, виявлені на території села Кам'яний Майдан, відносяться до доби неоліту (VI-IV тис. до н.е.). Пізніше тут існували поселення бронзової доби (II тис. до н.е.) та раннього залізного віку (кінець II тис. до н.е. – початок н.е.).

Перша письмова згадка про Кам'яний Майдан з'являється в 1565 році у грамоті князя Костянтина Острозького. На той час село входило до складу Острозького князівства. Після Люблінської унії 1569 року територія Кам'яномайданської сільради перейшла під владу Речі Посполитої.

У 1793 році внаслідок другого поділу Польщі територія села увійшла до складу Російської імперії. Кам'яномайдан став центром однойменної волості Новоград-Волинського повіту Волинської губернії.

Після Жовтневої революції 1917 року територія Кам'яномайданської сільради спочатку входила до складу Української Народної Республіки, а потім — УРСР. З 1923 року Кам'яномайдан став центром сільської ради у складі Новоград-Волинського району.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Під час Другої світової війни територія сільради була окупована німецькими військами. У 1944 році село було звільнено Радянською армією.

У 1959 році Кам'яномайданська сільська рада увійшла до складу Соколовського району. У 1965 році район був ліквідований, і рада перейшла до складу Мархлевського району. У 1991 році Мархлевський район було перейменовано на Ємільчинський.

У 2020 році в рамках децентралізації влади Кам'яномайданська сільська рада була ліквідована, а її села увійшли до складу Ємільчинської селищної громади.

Органи місцевого самоврядування

Виконавчим органом Кам'яномайданської сільської ради була сільська рада, очолювана сільським головою. Обиралася рада депутатами, які обиралися громадою села терміном на 5 років.

Головою сільської ради на момент її ліквідації у 2020 році був Олег Мокрій.

Економічний розвиток

Основними галузями економіки Кам'яномайданської сільської ради були сільське господарство та лісове господарство.

На території сільради функціонував колгосп "росія", який спеціалізувався на вирощуванні зернових культур, цукрового буряку та льону. Також у селі було розвинуте тваринництво.

Лісове господарство представлене Кам'яномайданським лісництвом, яке входить до складу Новоград-Волинського лісгоспу.

Соціальна сфера

Освітня мережа сільради включала Кам'яномайданську загальноосвітню школу I-III ступенів, Василівську початкову школу та Малокам'янську початкову школу.

Медичні послуги надавала Кам'яномайданська сільська лікарня, а також фельдшерсько-акушерські пункти в селах Василівка, Мала Кам'янка, Малий Рашків та Миколаївка.

У селі Кам'яний Майдан працював Будинок культури, бібліотека та спортивний комплекс.

Кам'яномайданська сільська рада була адміністративно-територіальною одиницею та органом місцевого самоврядування, яка існувала протягом століття з 1923 по 2020 рік. Сільрада опікувалася питаннями економічного, соціального та культурного розвитку на території сіл Кам'яний Майдан, Василівка, Луків, Мала Кам'янка, Малий Рашків, Миколаївка, Олександрівка (Любомирка), Стрижівка, Теснівка та Ярошівка.

Часті запитання

  1. Які села входили до складу Кам'яномайданської сільської ради?
  2. В якому році була ліквідована Кам'яномайданська сільська рада?
  3. Хто був головою сільської ради на момент її ліквідації?
  4. Які основні галузі економіки були розвинуті на території сільради?
  5. Які соціальні об'єкти працювали у селі Кам'яний Майдан?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".