https://reporter.zp.ua

Йосип (син Якова)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Йосип (син Якова) – Йосип Єгиптянин

Біографія

Йосип, син патріарха Якова та Рахілі, був одинадцятим з дванадцяти синів Ізраїлевих. Він народився в Ханаані, де проживали ізраїльтяни. Йосип виділявся своєю особливою вродою, розумом та даром пророцтва.

Батько любив Йосипа понад усіх інших своїх синів. Це викликало заздрість у його братів, які почали ненавидіти та переслідувати Йосипа. Одного разу, коли Йосип пішов навідати своїх братів, які пасли отари, вони накинулися на нього, скинули в яму та збиралися його вбити. Однак Рувим, один з братів Йосипа, відмовився від убивства і запропонував кинути його у яму, а там нехай сам помре.

Продаж у рабство

Подорожні-ізмаїльтяни, проходячи повз яму, витягли Йосипа звідти і продали його в рабство купцям-мадіанітам. Йосипа відвезли до Єгипту, де його купив Потифар, капітан фараонової гвардії.

У Потифара

У домі Потифара Йосип був вірним і працьовитим слугою. Через свою розумність і благочестя він швидко заслужив довіру господаря. Однак дружина Потифара несправедливо звинуватила Йосипа у спокуšanні і той був кинутий до в'язниці.

Тлумачення снів

У в'язниці Йосип познайомився з фараоновими виночерпієм та кухарем, арештованими через виявлену неповагу до фараона. Обидва отримали від фараона дивні сни, які Йосип правильно витлумачив. Він передбачив, що виночерпій скоро буде відновлений у своїй посаді, а кухар понесе смерть. Так і сталося.

Вихід з в'язниці

Через два роки фараон побачив два своїх загадкових снів, які ніхто не міг йому розтлумачити. Виночерпій згадав про Йосипа і розповів про нього фараонові. Йосипа викликали з в'язниці і він витлумачив сновидіння фараона.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Намісник Єгипту

Йосип передбачив сім років достатку і сім років голоду, що повинні були настати в Єгипті. Він порадив фараонові призначити мудрих людей, які збиратимуть урожай під час достатку для використання в голодні роки. За порадою фараона, Йосип був призначений намісником Єгипту і керував заготівлею хліба.

Возз'єднання з братами

Під час голоду брати Йосипа прийшли до Єгипту, щоб купити хліба. Вони не впізнали Йосипа, але він впізнав їх і розпитував про батька та молодшого брата Веніаміна. Йосип перевірив вірність своїх братів і, впевнившись у їхньому каятті, відкрив їм свою особистість.

Брати повернулися до Ханаану, щоб привезти батька і Веніаміна до Єгипту. Після возз'єднання родини Йосип розпорядився поселити ізраїльтян у найкращому краю Єгипту, землі Ґошен.

Смерть і спадщина

Йосип прожив 110 років. Перед своєю смертю він пророкував про вихід ізраїльтян з Єгипту та їхнє повернення до Ханаану.

Йосип був одним з найважливіших біблійних персонажів. Його історія є прикладом віри, прощення та божественного провидіння. Йосип став символом мудрості, керівництва та успіху.

Йосип (син Якова), також відомий як Йосип Єгиптянин, був видатним біблійним персонажем, наділеним надзвичайними здібностями. Його життя було сповнене випробувань та тріумфів. Подолавши зраду братів та несправедливе ув'язнення, Йосип досяг вершин влади та вніс неоціненний внесок у процвітання Єгипту та благополуччя своєї родини. Його історія надихає читачів на віру, прощення та прагнення до успіху.

Запитання, що часто задаються:

  1. Хто був батьком Йосипа? Патріарх Яків
  2. За що брати продали Йосипа в рабство? Через заздрість до улюбленості батька
  3. Як Йосип потрапив до Єгипту? Його продали мадіанським купцям, які відвезли його до Єгипту
  4. Яку посаду Йосип обіймав у Єгипті? Намісник
  5. Скільки років прожив Йосип? 110 років

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".