https://reporter.zp.ua

Іван Рогатинець

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Іван Рогатинець: Львівський Бібліофіл і Старійшина Успенського Братства

Хто такий Іван Рогатинець?

Іван Рогатинець був заможним львівським міщанином, ремісником-сідлярем, бібліофілом та одним зі старійшин (витрикуш) Львівського Успенського братства у 1588-1603 роках. Його життя та діяльність тісно пов’язані з розвитком освіти, культури та релігійного життя у Львові кінця XVI – початку XVII століть.

Ранні роки та кар’єра

Точні дати народження та смерті Івана Рогатинця невідомі, проте дослідники припускають, що він народився у 1530-х або 1540-х роках у місті Рогатин, що на Прикарпатті. Як і більшість міщан того часу, він опановував ремесло, ймовірно, у свого батька чи в одного з місцевих майстрів. Вибравши фах сідляра, він зрештою переїхав до Львова, де і жив більшість свого життя.

Бібліофілія та Опікування Успенським Братством

Іван Рогатинець був відомим бібліофілом, що означає, що він мав велику пристрасть до збирання книг. Його бібліотека містила сотні томів, серед яких були як релігійні, так і світські твори. Він не тільки збирав книги, а й фінансував їхнє видання та поширення.

Його зацікавлення освітою та книгами призвело до його залучення в діяльність Львівського Успенського братства, релігійно-культурної організації, яка відігравала важливу роль у культурному житті Львова. У 1588 році Іван Рогатинець був обраний одним зі старійшин братства, а згодом обіймав посаду скарбника. На цих посадах він сприяв розвиткові братства, зокрема, будівництву Успенської церкви та заснуванню братської школи.

Внесок у Культурне Життя Львова

Іван Рогатинець відомий своїм внеском у культурний розвиток Львова. Він був одним з активних членів львівського гуртка, який збирався в домі міського голови, засновника братства, Костянтина Корнякта. Гуртківці обговорювали літературно-публіцистичні твори та питання розвитку культури у Львові. Вони також сприяли розвитку українського друкарства та поширенню освіти.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Завдяки своїй діяльності Іван Рогатинець став одним з найвідоміших і найвпливовіших міщан Львова кінця XVI – початку XVII століть. Він був прикладом успішної людини, яка зробила свій внесок у розвиток міста та його культурного життя.

Висновок

Іван Рогатинець був видатним діячем культурного життя Львова кінця XVI – початку XVII століть. Його пристрасть до книг, його внесок у розвиток Успенського братства та його підтримка освіти та українського друкарства зробили його одним з найвпливовіших міщан того часу. Він залишив після себе багату культурну спадщину, яка досі шанується і вивчається дослідниками.

Часто Задані Запитання

  1. Хто такий Іван Рогатинець?
  2. Іван Рогатинець був заможним львівським міщанином, ремісником-сідлярем, бібліофілом та одним зі старійшин (витрикуш) Львівського Успенського братства у 1588-1603 роках.

  3. Чим відомий Іван Рогатинець?
  4. Іван Рогатинець відомий своєю пристрастю до книг, своїм внеском у розвиток Успенського братства та своєю підтримкою освіти та українського друкарства.

  5. Який був внесок Івана Рогатинця у культурний розвиток Львова?
  6. Іван Рогатинець був активним членом львівського гуртка, який збирався в домі міського голови, засновника братства, Костянтина Корнякта. Гуртківці обговорювали літературно-публіцистичні твори та питання розвитку культури у Львові. Вони також сприяли розвитку українського друкарства та поширенню освіти.

  7. Чому Іван Рогатинець вважається видатним діячем культурного життя Львова?
  8. Іван Рогатинець вважається видатним діячем культурного життя Львова завдяки своєї пристрасті до книг, його внеску у розвиток Успенського братства та його підтримки освіти та українського друкарства.

  9. Яку культурну спадщину залишив після себе Іван Рогатинець?
  10. Іван Рогатинець залишив після себе багату культурну спадщину, яка досі шанується і вивчається дослідниками. До його спадщини належать його бібліотека, його роль у розвитку Успенського братства та його підтримка освіти та українського друкарства.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 02 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".