ХТО ПРАВИВ У КИЄВІ НАЙДОВШЕ?
Київ, найбільше місто України, відомий своєю давньою історією та культурою. Це місто, на якому колись правили володарі, політики, воїни та культурні діячі. Але хто насправді правив у Києві найдовше? Давайте детальніше розберемось.
Княжа доба: Олег, Ігор, Володимир
Починаючи з відомих князів язичницької доби, Київська Русь пережила багато змін у своєму політичному ландшафті. Однак, деякі князі перебували на троні протягом довгого часу.
Олег (882-912)
Олег, син Рюрика, був великим правителем Київської Русі. Він увійшов у історію як засновник держави Київська Русь, і йому належить великий внесок у розвиток Києва та його торговельних зв’язків.
Ігор (912-945)
Після Олега його син Ігор підняв Русь на новий рівень. Він відомий завдяки своїм походам проти Візантійської імперії та початком об’єднання роздроблених руських земель.
Володимир (980-1015)
Володимир Великий, також відомий як Володимир Святославович, був одним з найбільш відомих правителів Київської Русі. Його правління було класичний період у розвитку держави і відоме завдяки культурним та релігійним реформам. Володимир прийняв християнство як державну релігію і сприяв його поширенню по всій Русі.
Багатоплемінна Русь: Володимирські князі та магнати
Після княжої доби, Київська Русь пережила феодальний період, коли різні князі та магнати здобували владу над державою.
Георгій І (1097-1113)
Георгій І Юрійович, відомий також як Юрій Долгорукий, був одним із засновників Московської держави і рідної землі Дохтуровського на Київщині. Він мав значний вплив на Київ, хоча й не приймав прямої влади над містом.
Андрій Боголюбський (1169-1174)
Андрій Юрійович, відомий як Андрій Боголюбський, був князем Суздальського князівства. Він здійснив успішне вторгнення до Києва і перейняв владу над містом на короткий час.
Польське та литовське панування
З появою Польсько-Литовської Республіки, Київ став одним з основних центрів держави, а пізніше втратив свої політичні привілеї.
Казимир ІІІ (1340-1370)
Казимир ІІІ Великий, король Польської Корони, був знаменитим своїм підкоренням Русі, включаючи Київ. Після цього Київ став частиною Королівства Польського, і правління Польщі тривало багато століть.
Час імперій: Київ під Російською Імперією та Радянським Союзом
На початку XIX століття Київ став частиною Російської Імперії, а пізніше досвідчував правління Радянського Союзу.
Катерина II (1762-1796)
Катерина II Великая, імператриця Всеросійська, охопила державну владу в довготривалому періоді російської історії. Її панування охопило й Київ, шукавши зміни і покращення для міста і його інфраструктури.
Леонід Кравчук (1991-1994)
Після розпаду Радянського Союзу, Україна відновила незалежність, і Київ став його столицею. Леонід Кравчук був першим президентом незалежної України і грав важливу роль у політичних змінах, які відбулися в країні.
Висновок
Хоча Київ мав багато правителів протягом своєї довговічної історії, найбільше значущими були Олег, Ігор і Володимир у княжій добі, Георгій І Юрійович та Андрій Боголюбський у багатоплемінній епоці, Казимир ІІІ у польсько-литовському періоді та Катерина II Великая, яка охопила імперську епоху. З кожним правителем прив’язуються різні фази розвитку міста та культурного впливу. Сьогодні Київ служить свідком майже п’ятитисячнозній історії України, що робить його неперевершеним джерелом культурних та історичних скарбів.
Питання:
- Хто був засновником держави Київська Русь?
- Який князь прийняв християнство як державну релігію?
- Хто з Польських королів перейняв владу над Києвом у XIV столітті?
- Хто був першим президентом незалежної України?
- Яка імператриця вклала зусилля у розвиток Києва за часів Російської Імперії?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень